Спеціальні потреби

Звіт експертів: загрози для США - тепер зсередини


Згідно з найновішим звітом, терористичні загрози проти США змінились в порівнянні з терактами 11 вересня 2001 року, ставши менш масштабними. Змінились і джерела надходження терористів, які тепер дедалі частіше є місцевими.

19 терористів, що брали участь в нападах 11 вересня 2001 року, були арабського походження. Жоден з них не був громадянином США. Але за 9 років ситуація змінилася.

Проведене двопартійним Політичним центром США дослідження виявило, що основна загроза зараз походить від громадян США, яким імпонують такі терористичні організації, як аль-Кайда, і, як каже співавтор звіту Стівен Флин, Сполучені Штати реагують на цю зміну надто повільно.

«Значно дрібніші за масштабом теракти, здійснення яких покладено на завербовані у США особи, майже неможливо виявити силами розвідки. Оскільки такі терористичні мережі створено недавно. На практиці це означає, що на території США новий терористичний акт – це лише питання часу».

Прикладом є перехоплений план підірвати заміновану машину на Таймс-сквері в Нью-Йорку. Американець пакистанського походження, який визнав свою вину, був завербований терористами у США і пройшов підготовку за кордоном. У звіті вказується на 43 особи, які торік були пов’язані з терористичною діяльністю. Усі вони мають американське громадянство, чи право на проживання у Сполучених Штатах. Це найбільша кількість за час, що минув від нападів 2001 року.

Співавтор звіту Брюс Гоффман також відзначає, що навіть отримати підготовку терористам сьогодні легше.

«Особи, які прагнуть отримати терористичну підготовку, сьогодні мають більший вибір місць для цього. Лише минулого місяця ми зіткнулись з групою осіб, які намагались дістатись до осередку терористів у Сомалі, а не в Пакистані».

І, на погляд експертів, існують ще кілька факторів, які йдуть на руку терористам. До них зараховують спалахи громадського незадоволення з приводу планів мусульманської громади побудувати неподалік місця падіння веж Всесвітнього торгівельного центру ісламський культурний центр і плани провінційної церкви у Флориді спалити примірники Корану допомагають аль-Кайді.

«Такого роду поведінка не допомагає, коли ми намагаємось запобігти збільшенню кількості людей, зацікавлених в тероризмі. І не допомагає у війні ідей», – вважає один з керівників дослідження Томас Кін.

Інший керівник групи Лі Гемілтон каже, що Сполученим Штатам слід більше уваги приділяти мусульманському світу.

«Майже півтора мільярда мусульман від Лондона до Джакарти – це надзвичайна потужна сила у світі. Нам слід почати усвідомлювати це набагато краще і накреслити свій план дій», – говорить Гемілтон.

Співавтори звіту кажуть, що одним із шляхів досягнення цього є опрацювання рекомендацій щодо змін в політиці по відношенню до мусульман в середині США та за їх межами.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG