Спеціальні потреби

Весілля по-американськи


Бюджет американського весілля - 27 тисяч доларів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00
Direct link

Бюджет американського весілля - 27 тисяч доларів

Щороку в Америці одружується понад два мільйони триста тисяч пар. Це означає шість тисяч двісті весіль щодня. У середньому, на весілля запрошують понад 170 людей. Весільна індустрія оцінюється у понад сімдесят мільярдів доларів. Така кількість церемоній створює ажіотаж навколо організації весілля, тож готуватися до цієї події американські наречені починають задовго, як правило, за понад рік.

У Сполучених Штатах уже традиційно між пропозицією руки і серця, заручинами та весіллям проходить рік, а інколи й більше. І це не тому, аби дати молодим час, щоб вони переконалися у своїх почуттях та не зробили помилки. Саме стільки займає підготовка до весілля…

Бік Декаро – мати двох дітей та агент з продажу нерухомості. Заміж вона вийшла у 2003 році, через 13 місяців після пропозиції руки та серця.

«Ми вирішили призначити дату весілля через рік для того, щоб не поспішати з підготовкою. Ми думали, що у нас – вдосталь часу. Але, коли ми почали дзвонити та замовляти приміщення для церемонії та застілля, з’ясувалося, що чимало з них вже заброньовані».

І це – норма, говорить професійна організатор весіль Сузан Сміт.

«Як правило, більшість наречених хочуть вийти заміж ввечері в суботу, що вже створює певні обмеження. Якщо вони хочуть певне популярне місце для проведення церемонії, то його треба бронювати заздалегідь. До того ж сам процес досить довгий. Наприклад, більшість бутіків весільних суконь вимагають, аби їм дали щонайменше шість місяців пошити сукню, а потім її ще треба підігнати під фігуру».

Весілля коштовна подія. Середньої руки церемонія обходиться в 27 тисяч доларів. Понад половина йде на оренду приміщення та застілля. Сузан Сміт вказує на цей аспект:

«Дуже легко втратити відчуття реальності. Наречені бачать в Інтернеті та по-телебаченню речі, які вони не можуть собі дозволити. І потім виходять поза межі бюджету, що викликає проблеми серед членів родини».

Раніше всі розходи на себе брали батьки нареченої. Тепер, коли у шлюб як чоловіки, так і жінки вступають пізніше, а вартість самої церемонії зростає, фінансування весілля стає спільною справою. І хто платить, той і замовляє музику.

«Якщо наречена дуже молода, то вплив її батьків на організацію весілля досить значний, особливо, коли вони за все платять. Але, якщо наречена старша – 27 – 30 років – яка вже має кар’єру, власні гроші, то вона більше платить і приймає більше рішень щодо весілля» – пояснює Сузан.

Бік та її чоловік Брендон за весілля повністю заплатили з власної кишені. Весілля їм обійшлося не дешево ще й тому, що вони з багатодітних родин. Брендон має три сестри, а Бік – вісім сестер та братів.

«Наше весілля було дуже дорогим» – каже Бік. Я не хотіла залучати свою родину, бо ми хотіли самі приймати всі рішення щодо весілля. Нам обом було вже під 30, ми вже давно працювали, мали заощадження, кожен свій окремий будинок. Це нам допомогло профінансувати весілля. І воно виявилося дорожчим, ніж ми передбачали».

У зв’язку з рецесією, Сузан помітила, що на весілля запрошується менше гостей, а дружбів та дружок, яких раніше було з півдюжини з кожної зі сторін, стає все менше. Від 80 до 120 гостей стає типовим розміром весілля.

А от до подарунків американські наречені завжди підходили дуже раціонально. В США прийнято відкривати в крамницях списки бажаних подарунків, які визначають самі молоді.

Підготовка до весілля у США – приємне, але часом виснажливе заняття. Сузан каже, що їй у професії допомагає залізне терпіння та дипломатичний хист.

«Якщо наречена дуже молода, то вплив її батьків на організацію весілля досить значний, особливо, коли вони за все платять. Але, якщо наречена старша – 27 – 30 років – яка вже має кар’єру, власні гроші, то вона більше платить і приймає більше рішень щодо весілля»
Якщо наречена дуже молода, то вплив її батьків на організацію весілля досить значний, особливо, коли вони за все платять. Але, якщо наречена старша – 27 – 30 років – яка вже має кар’єру, власні гроші, то вона більше платить і приймає більше рішень щодо весілля.
Сузан Сміт

І часом не всі витримують цей процес – стрес підготовки до весілля робить наявні проблеми в стосунках ще помітнішими. Весілля, буває, скасовуються.

«На жаль, таке трапляється. Ми називаємо це «переміною серця» – каже Сузан.

Стосунки Бік та Брендона під час підготовки вистояли, як і встояв їх вже дев’ятирічний шлюб. І про витрачені на весілля гроші вони не шкодують. Бік Декаро розповідає про той пам’ятний день:

«Нам дуже сподобалося весілля. Все пройшло чудово. Але день минув так швидко. І ми думали «О Боже, це вже позаду». Під час польоту на Гавайї, де ми провели медовий місяць, ми були дуже сумні. Я думала – усе це планування, підготовка протягом року і це вже позаду?! Якщо це б принаймні було два дні. За гроші ми не шкодували, а лише за те, що день дуже швидко минув».

Треба знайти це відео в архіві. Але не всі у США вкладають у весільну церемонію суму, що дорівнює вартості нового автомобіля середнього класу. Чимало наречених реєструють свої стосунки в мерії, одружуються в Лас-Вегасі чи, скажімо, на Карибському курорті, поєднуючи порівняно дешеву церемонію на березі океану з відпочинком.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG