Спеціальні потреби

На зустрічі в Туреччині Ештон Картер порушив тему суверенітету Іраку


Міністр оборони США Ештон Картер
Міністр оборони США Ештон Картер

Міністр оборони США Ештон Картер прибув в п’ятницю до Туреччини, де обговорив з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом потребу збільшення військової співпраці між обома країнами в кампанії проти «Ісламської держави» в Іраку.

Картер прибув до Туреччини в час дедалі більшого занепокоєння з приводу кампанії звільнення Мосула з-під контролю екстремістів «Ісламської держави».

Туреччина хоче відігравати більшу роль в операції за звільнення другого за величиною іракського міста. Проте іракський уряд виступає проти турецького військового втручання, і Сполучені Штати побоюються, що напруження між обома країнами може довести до порушення угоди, яка втрумує суперницькі релігійні і етнічні міліції поза Мосулом.

«Ми мали довгі дискусії зі всіма про це – про пошанування суверенітету Іраку в ході кампанії проти ІДІЛ, сказав Картер. «Дуже важливо для всіх учасників кампанії проти ІДІЛ брати участь в інтегрований спосіб».

Картер додав, що найважливішою справою є те, щоб «усі зосереджувалися на остаточній меті, якою є перемога над ІДІЛ», тому що це реальна загроза.

Між турецьким та іракським урядом тривають суперечки з приводу присутності турецьких військ у таборі Башика, що на північ від Мосула, де від грудня минулого року 500 турецьких солдатів навчають сінітських і курдських бійців.

Іракський уряд заявив, що ці військовослужбовці не мають права бути на базі і закликав їх, щоб вони її залишили. Туреччина тимчасом відмовилася це зробити і заявила, що її солдати візьмуть участь в операції звільнення Мосула.

Дивіться також: Ось що думають про останні президентські дебати найновіші громадяни США - колишні іммігранти

Ось що думають про останні президентські дебати найновіші громадяни США - колишні іммігранти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

XS
SM
MD
LG