Спеціальні потреби

П’ятдесят відомих республіканців виступили проти кандидатури Трампа


Майкл Чертофф і Майкл Гейден

У відповідь республіканський кандидат у президенти назвав своїх критиків частиною «збанкрутілої вашингтонської еліти».

П’ятдесят колишніх республіканських радників з національної безпеки, керівників розвідки і торговельних представників підписали листа, в якому заявили: «Жоден з нас не буде голосувати за Дональда Трампа».

Авторами листа стали співробітники адміністрацій цілого ряду республіканських президентів від Ричарда Ніксона до Джорджа Буша-молодшого.

Листа, зокрема, підписали колишній директор ЦРУ Майкл Гейден, екс-директор національної безпеки Майкл Чертофф і Том Ридж, колишній торговельний представник Карла Гіллс і кілька колишніх заступників держсекретаря.

Лист став однією з найбільш критичних заяв з приводу кампанії Трампа з боку його однопартійців.

У складеному в різких тонах листі йдеться, що Трамп не просто не володіє якостями, необхідними для президента, але що він буде небезпечним головнокомандувачем і «найбільш нерозсудним президентом в американській історії».

«У нього немає характеру, цінностей і досвіду. Він послаблює моральний авторитет США. Він не здатний контролювати себе і діє імпульсивно. Він не терпить особистої критики. Він стривожив наших найближчих союзників своєю непередбачуваною поведінкою», – йдеться в листі.

Автори листа звинувачують Трампа в тому, що він демонструє «тривожне невігластво в тому, що стосується фундаментальних фактів сучасної міжнародної політики», і стверджують, що він не проявляє готовності вчитися.

«Все це – небезпечні якості для людини, яка хоче бути президентом і головнокомандувачем, яка буде розпоряджатися ядерним арсеналом США», – йдеться в листі.

Відповідь Трампа була настільки ж різкою. Республіканський кандидат назвав 50 авторів листа частиною «збанкрутілої вашингтонської еліти», людьми, які разом з Гілларі Клінтон винесли «катастрофічні рішення про вторгнення в Ірак, допустили загибель американців в Бенгазі і ... допустили підйом "Ісламської держави"».

Тим часом, до зростаючого списку республіканців, які заявляють, що вони не будуть підтримувати Трампа на загальних виборах, приєдналася сенатор від штату Мейн Сюзан Коллінз.

«Дональд Трамп не відображає історичних республіканських цінностей і не сповідує інклюзивного підходу до державного управління, який має величезне значення для подолання розколів у нашій країні», – йдеться в її статті, опублікованій в Washington Post.

«Мій висновок про те, що Трамп не підходить на цю посаду, заснований на недотриманні їм основоположного принципу, що потрібно ставитися до інших з повагою, – постулату, який стосується не тільки політики, – пише Коллінз. – Замість цього він висміює людей з уразливих верств суспільства і породжує забобони, виступаючи з нападками на етнічні та релігійні меншини».

Дивіться також: Українські лобісти у США були вже 100 років тому

Українські лобісти у США були вже 100 років тому. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

XS
SM
MD
LG