Спеціальні потреби

Сноуден зустрінеться з правозахисниками в аеропорту «Шереметьєво»


Колишній контрактник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден має намір у п’ятницю зустрітися з представниками правозахисних організацій в московському аеропорту «Шереметьєво», де він вже близько трьох тижнів перебуває в транзитній зоні.

«Можу підтвердити, що така зустріч відбудеться», - повідомила представниця аеропорту, додавши, що це буде в другій половині дня.

Сноуден, якого США розшукують за звинуваченнями в шпигунстві у зв'язку з розкриттям деталей секретної програми електронного стеження, вилетів до Москви 23 червня, але не виходив із транзитної зони, незважаючи на пропозиції політичного притулку, отримані від трьох країн.

Правозахисні організації Transparency International і Міжнародна амністія підтвердили, що отримали електронною поштою запрошення на зустріч в аеропорту. «Інтерфакс» повідомив, що Вахта прав людини та інші організації також були запрошені на зустріч.

«Так, я отримав короткий електронний лист. У ньому говориться, що він хотів би зустрітися з представниками правозахисних організацій. Інформації було не так багато. Плануємо піти», - повідомив голова російського відділення Міжнародної амністії Сергій Нікітін.

Президент Росії Володимир Путін раніше заявив, що Сноуден повинен вибрати пункт кінцевого призначення і вилетіти туди якомога швидше, але поки що неясно, як він зможе дістатися до будь-якої з трьох латиноамериканських країн, що погодились надати йому притулок. США анулювали його паспорт.

У листі, направленому представникові Вахти прав людини і розміщеному в Facebook, Сноуден заявляє, що американська влада розгорнула кампанію з метою не допустити, щоб він прийняв пропозицію про політичний притулок.

Притулок запропоновали Сноудену Венесуела, Болівія і Нікарагуа.

У листі зазнчається, що він направив правозахисним організаціям запрошення зустрітися в аеропорту «Шереметьєво», щоб обговорити «наступні кроки» в його ситуації.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG