Спеціальні потреби

Сноуден відмовився від ідеї просити про притулок у Росії


Колишній контрактник Агентства національної безпеки (АНБ) Едвард Сноуден, якому пред'явлені звинувачення в розголошенні інформації про секретні програми електронного стеження США, відмовився від планів просити про політичний притулок в Росії.

Про це повідомив у вівторок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Пєсков зазначив, що Сноуден раніше виявляв бажання залишитися в Росії, але відмовився від цього плану, дізнавшись у понеділок про позицію президента РФ щодо умов для продовження його перебування в країні.

Нагадаємо, Володимир Путін заявив, що "гіпотетично, Сноуден міг би залишитися в Російській Федерації, але з однією умовою - він повинен припинити свою роботу, спрямовану на те, щоб завдавати шкоди нашим американським партнерам".

На даний момент, заявив Пєсков, він не хоче залишатися в РФ. При цьому, прес-секретар додав, що Росія нікого не видавала, не видає і видавати не буде, а події, які відбулися, були пов'язані з обмінами.

В травні Едвард Сноуден утік до Гонконга, після чого оприлюднив інформацію про секретні операції американських спецслужб щодо стеження в Інтернеті. Через організований ним витік стало відомо, що спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших Інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден розсекретив інформацію про прослуховування спецслужбами CША телефонів високопоставлених чиновників ЄС.

З Гонконга Сноуден переїхав до Москви, де, згідно з підтвердженою Пєсковим інформацією, він перебуває донині в транзитній зоні міжнародного аропорту Шереметьєво.

Як повідомлялося на сайті Wikileaks, від імені Сноудена прохання про притулок було відправлено в низку країн, серед яких - Китай, Індія, Бразилія та ряд держав Європи, включно з союзниками США. Раніше прохання про притулок були відправлені в Еквадор та Ісландію.

30-річний Сноуден у понеділок звинуватив адміністрацію президента США Барака Обами у чиненні тиску на лідерів тих країн, в яких він попросив захисту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG