Спеціальні потреби

США відправляють до Китаю все більше студентів


США відправлять до Китаю все більше студентів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00
Direct link

США відправлять до Китаю все більше студентів

Десятки тисяч іноземних студентів щороку приїжджають на навчання до Сполучених Штатів. Лише з Китаю торік в американські університети приїхало понад 200 тисяч студентів. Сьогодні державний департамент США намагається зробити цей процес двостороннім і спонукає американських студентів їхати на навчання за кордон, у тому числі й до Китаю.

Крісті Чіветта одна з тисяч американських студентів, які рік навчалися в Китаї. Крісті потрапила туди в рамках програми студентського обміну «Ініціатива 100 тисяч», мета якої – збільшити кількість американців, що приїжджають на навчання до Китаю.

Користі з навчання у Китаї – чималі. Крісті Чіветта каже:

«Тут у вас відкриваються очі на те, що насправді відбувається в Китаї. Це дуже важливо знати, якщо ви хочете вважати себе освіченою людиною».

Крісті вивчає китайську (мандаринську) мову у Пекінському університеті мови та культури. Курси організовує неприбуткова американська організація Альянс за глобальну освіту у співпраці з Державним департаментом США. У 2010 році американський уряд започаткував програму «Ініціатива 100 тисяч», у рамках якої планується збільшити до 100 тисяч осіб кількість американських студентів, які щороку їдуть навчатися у Китай.

Програму обмінів підтримують також організації в Китаї. На думку експертів, особистий досвід, контакти і дружба, які американські студенти отримують у Китаї, мають значний ефект на відносини між обома країнами.

Говорить Галлі Чен з Центру студентських обмінів у Пекіні:

«Ми живемо у біполярному світі, де відчувається протистояння між двома державами. Між нами досі залишається багато непорозумінь навіть на культурному рівні. І так буде, поки ми не створимо достатню кількість прямих контактів між людьми, в яких вони будуть спілкуватися і діяти разом».
У рамках програми навчання за кордоном, Крісті Чіветта також вчиться готувати традиційні китайські страви. Класи відбуваються у популярному ресторані в центрі старого Пекіна.

Програма навчань американських студентів в Китаї отримала велику підтримку від влади у Пекіні. Чен продовжує:

«Уряд Китаю виділив 20 тисяч стипендій на навчання американців. Це було для нас несподіванкою і продемонструвало, що китайська влада справді зацікавлена у проекті».

У рамках програми навчання за кордоном, Крісті Чіветта також вчиться готувати традиційні китайські страви. Класи відбуваються у популярному ресторані в центрі старого Пекіна.

У такому середовищі найкраще дізнаєшся про особливості китайської культури та практикуєш мову, зізнається Крісті.

«Робота в ресторані, можливо, не пов’язана з напрямком моєї майбутньої кар’єри. Але я у захваті від можливості доторкнутися до мистецтва традиційної китайської кулінарії і побачити їжу так, як бачать її китайці».

Сьогодні, в 12 разів більше китайських студентів приїжджають на навчання у США, ніж американських у Китай. Програма «Ініціатива 100 тисяч» хоче виправити цей дисбаланс і допомогти студентам, як Крісті, повчитися у Китаї.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG