Спеціальні потреби

Розпочалася нова сесія Верховного суду Сполучених Штатів


Розпочинається нова сесія Верховного суду Сполучених Штатів, в ході якої судді ознайомляться з аргументами сторін і винесуть важливі рішення щодо одностатевих подруж, преференційного статусу расових меншин і виборчих прав.

Перша справа стосується того, чи американські суди можуть розглядати справи проти компаній, звинувачених у порушенні прав людини в іноземних країнах.

Справа стосується 12 нігеріців, які подали до суду компанію Royal Dutch Petroleum, звинувачуючи її в причетності до тортур, страт та інших порушень, вчинених у Нігерії за правління військового керівника Сані Абачі.

Це питання привернуло міжнародну увагу. Представники урядів Німеччини, Великобританії і Аргентини, разом з верховним комісаром ООН з прав людини Наві Піллай, енергетичними компаніями і правозахисними групами, що підтримують жертв, узяли участь у засіданні як так звані «друзі суду».

Наступного тижня судді Верховного суду розглядатимуть справу, яка кидає виклик преференційному статусу расових меншин у прийнятті до вищих навчальних закладів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG