Спеціальні потреби

Кремль просить США припинити програму USAID в Росії


Втретє зайнявши президентське крісло у травні цього року, Володимир Путін виступив ініціатором цілого ряду обмежувальних законів. З його поверненням до влади у державних засобах масової інформації різко зросла критика на адресу Сполучених Штатів. А останнім кроком стало те, що Кремль вимагає від Агентства міжнародного розвитку США згорнути свої програми в Росії.

Російське Міністерство закордонних справ звернулося до адміністрації Обами з проханням припинити всі програми USAID в Росії і відкликати 13 американських представників, які працюють в агентстві у Російській Федерації.

У 1995-му році загальний обсяг фінансування USAID проектів у Росії становив близько 257 млн доларів, а в цьому році – лише близько 50 млн доларів.
У вівторок у Вашингтоні представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд виступила із заявою, в якій наголошується, що діяльність USAID в Росії буде припинена, проте американські представники «розраховують на ... співпраці з російськими неурядовими організаціями».

Поки незрозуміло, коли саме американським представникам доведеться виїхати з Росії. Один з високопоставлених осіб в адміністрації США в Москві сказав, що адміністрація Обами не має наміру переглядати свою політику щодо захисту прав людини в Росії. Він заявив, що Вашингтон намагатиметься знайти «нові шляхи досягнення цих цілей».

Крім американців, у представництві USAID в Росії працюють також близько 60 росіян.

У 90-ті роки діяльність USAID зосереджувалась на тому, щоб допомогти Росії перейти до ринкової економіки. У 1995-му році загальний обсяг фінансування USAID проектів у Росії становив близько 257 млн доларів, а в цьому році – лише близько 50 млн доларів.

Протягом останнього десятиліття USAID виділяло дедалі більше коштів правозахисним групам а також сприяло формуванню громадянського суспільства в Росії. Основна частина коштів надається організації «Голос» – єдиній незалежній групі, що займається підрахунком голосів на виборах. Досить багато коштів виділяється також «Меморіалу» – одній з головних російських правозахисних організацій.

Президент Путін неодноразово заявляв, що Сполучені Штати фінансують групи, які намагаються впливати на російську політику. У липні у відповідь на хвилю вуличних протестів законодавці прийняли закон, згідно з яким групи, фінансовані з-за кордону, зобов'язані зареєструватися як «іноземні агенції».

Експерти вважають, що Вашингтон може вирішити продовжити фінансування, однак при цьому не здійснюватиме спостереження за використанням коштів безпосередньо в країні. У вівторок в Москві високопоставлений член американської адміністрації зазначив, що «не існує заборони на отримання російськими організаціями грошей з іноземних джерел».

Щорічно на надання допомоги російським організаціям, що борються з такими захворюваннями, як туберкульоз і СНІД, виділяється близько 18 млн доларів.

В останній раз масштабна американська програмами в Росії була згорнута в 2002-му році, коли Кремль розпорядився про припинення діяльності в країні добровольців з «Корпусу миру».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG