Спеціальні потреби

Президент Путін ігнорує Захід у питанні Сирії


Президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва не готова змінити своєї позиції щодо підтримки сирійського уряду і натякнув, що західні країни використовують екстремістські угруповання, такі, як аль-Кайда, для усунення від влади сирійського президента Башара аль-Асада.

Виступаючи у четвер по російському телебаченню, Путін поставив запитання, чому лише Росія має міняти свою позицію. Він сказав: «Можливо наші партнери на переговорах повинні переоцінити свою позицію».

Президент Росії відповідав на запитання, чи Москва повинна передумати свої погляди щодо Сирії після накладення вето на три резолюції Ради Безпеки ООН, що їх запропонували західні країни. Ці резолюції мали на меті чинити тиск на аль-Асада для закінчення насильства, в результаті якого вже загинуло майже 20 тисяч людей.

Не називаючи будь-якої країни, Путін сказав, що західні країни, намагаючись усунути аль-Асада з посади, підтримують екстремістів. Він назвав це «дуже небезпечною і короткозорою політикою».

Також у четвер базована у Великобританії правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights повідомила Голосу Америки, що сили президента аль-Асада відбили у повстанців місто на кордоні з Йорданією, яке біженці використовували як транзитний пункт у втечі із Сирії.
XS
SM
MD
LG