Спеціальні потреби

Сирія використає хімічну зброю тільки в разі зовнішньої агресії


SYRIA
Сирія заявила, що використовуватиме хімічну зброї тільки в разі зовнішньої агресії, і виключила можливість застосування такої зброї проти власного народу.

Виступаючи на прес-конференції у понеділок, речник Міністерства закордонних справ Сирії Джигад Макдіссі заявив, що усі склади хімічної зброї в країні перебувають під контролем урядових військ.

За повідомленням сирійських правозахисників, збройні сутички між повстанцями та урядовими силами продовжувалися у понеділок у столиці Дамаску і в місті Алеппо на півночі країни.

Втім міністри закордонних справ Європейського Союзу прийняли план щодо проведення інспекцій на літаках і кораблях, які, як вважають, доставляють до Дамаска підозрілий вантаж. Такі перевірки відбуватимуться лише на території або в територіальних водах держав ЄС.

Ліга арабських держав пообіцяла президенту Сирії Башара аль-Асаду безпечний виїзд зі Сирії, якщо він погодиться покинути країну.

На екстреному засіданні у неділю, міністри закордонних справ країн-учасниць ЛАД закликали Асада піти у відставку, проте не подали жодних деталей про можливе місце переселення. Вони також пообіцяли виділити 100 мільйонів доларів на допомогу сирійським біженцям.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що з часу початку повстання проти правління Асада у березні минулого року, загинуло близько 17 тисяч осіб.
XS
SM
MD
LG