Спеціальні потреби

Представники ВМС США і ВМФ Росії провели переговори в Італії


Віце-адмірал Джеймс Фоґґо
Віце-адмірал Джеймс Фоґґо

Цього тижня, вперше з початку кризи в Україні, представники військово-морських сил США і військово-морського флоту Росії зустрілися для обговорення заходів з попередження зіткнень на морі і в повітрі. Про це повідомило командування ВМС США.

Після анексії Криму Росія почала все частіше зондувати оборонні системи НАТО. Альянс відповів посиленням патрулювання та військовими навчаннями в Східній Європі.

За даними аналітичного центру European Leadership Network, опублікованими в листопаді минулого року, після початку погіршення відносин Росії і Заходу через роль Москви в конфлікті в Україні, були зареєстровані більше 40 потенційно небезпечних інцидентів за участі російських і західних військових, включаючи погрози безпосереднього зіткнення кораблів і літальних апаратів.

10 червня в Неаполі, в штабі 6-го флоту США, делегація ВМФ Росії, яку очолив віце-адмірал Олег Бурцев, зустрілася з американською делегацією, які очолив контр-адмірал Джон Новелл.

«Відбулася відкрита, відверта і пряма дискусія про те, як ми можемо краще виконувати свої завдання в одних водах і при цьому уникати помилок і прорахунків», – повідомив журналістів на прес-коференції заступник командувача ВМС США в Європі віце-адмірал Джеймс Фоґґо.

«Я думаю, що діалог був продуктивним», – додав він, не повідомивши подробиць.

США і Росія в 1972-му році підписали угоду про безпеку в міжнародних водах. Востаннє представники ВМС країн зустрічалися в 2013-му році.

Віце-адмірал Фоґґо очолює міжнародні військово-морські сили з 49-ти кораблів на навчаннях у Балтійському морі. У навчаннях задіяні 17 країн Альянсу і партнерів НАТО, 5 600 військових, 61 літак.

Навчання на Балтиці проходять щороку, проте цього року вони стали найбільшими. Як відзначають у НАТО, навчання покликані продемонструвати рішучість Альянсу в захисті балтійського регіону.

Фоґґо відкинув припущення про те, що якісь із флотів країн НАТО зазнають залякувань з тим, щоб вони відмовилися від присутності в Балтійському або Чорному морях.

«Ми перебуваємо там – наші 49 кораблів – в цю хвилину, і ми ведемо операції по всьому Балтійського морю», – заявив заступник командувача ВМС США в Європі.

«Ми часто виконуємо місії в Чорному морі за участі есмінців 6-го флоту, тому «заборонених зон» не існує, і ми продовжимо нашу присутність у цих морях», – додав Фоґґо.

Росія планувала модернізацію і посилення Чорноморського флоту, що базується в Криму, ще до подій 2014 року. Крим розглядається Москвою як платформа для проекції сили з Чорного моря в Середземномор'ї.

Дивіться також: Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори

Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG