Спеціальні потреби

Саманта Пауер у Києві: Сполучені Штати разом з вами


Посол США в ООН: Радбез не може зупинити Росію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Посол США в ООН: Радбез не може зупинити Росію. Відео

«Не зупинятися на шляху реформ і вірити в свої сили» – з таким закликом до українців звернулася представниця Сполучених Штатів Америки при ООН Саманта Пауер. Сьогодні у Києві відомий своїми емоційними виступами на підтримку України дипломат виголосила натхненну промову. Пауер пояснила, чому у врегулюванні кризи на Донбасі не розраховує на Раду Безпеки і чи справді Захід готовий пробачити Путіну анексію Криму.

Тривалі оплески перед промовою дісталися Саманті Пауер не авансом. Українці віддячили їй за безкомпромісну підтримку Києва в Раді Безпеки ООН та емоційні і жорсткі суперечки з представником Росії. Пауер віддячила натхненними слвами:

«Ситуація, в якій ви зараз опинилися – не унікальна. Багато людей у світі мають такі ж проблеми: корумповані політики, неефективна система урядування, і навіть агресивні країни-сусіди, які зазіхають на ваш суверенітет. Але всі ці люди зараз уважно дивляться за вами, за українцями. Вони беруть за приклад вашу боротьбу на Майдані, вони вчаться будувати демократію, так як це зараз робите ви. Але також усі олігархи, корупціонери і деспотичні правителі прискіпливо спостерігають за вашими діями. І вони дуже хочуть, щоб у вас нічого не вийшло. Але пам’ятайте, ви не самі. Сполучені Штати разом з вами коли перші безстрашні люди вийшли на Майдан, коли маленькі зелені чоловічки з’явилися в Криму і на Донбасі. Ми завжди були на вашому боці. І не кинемо вас напризволяще. Ми віримо, що ваша боротьба має значення для всього світу і тому що ми переконані, немає більшої чесноти, ніж людська гідність».

Посол Пауер також визнала: в рамках Радбезу ООН механізму притягнути Росію до відповідальності за її агресивні дії поки що немає, поки Кремль має там право вето. Тому стримувати Путіна будуть мовою санкцій.

«Ми не можемо отримати в Раді Безпеки ООН необхідне рішення. Цей орган фактично не здатен виконати свої функції, бо країна-агресор має там право вето. Але ми задіюємо інші механізми. Західні демократії (європейські країни, Сполучені Штати, інші держави) роблять те, що в їх силах щоб змусити Росію заплатити за свою поведінку».

Водночас Пауер каже – питання Криму попри побоювання українців з порядку денного не зникало і не зникне. Поки півострів не повернеться до України.

«Санкції, впроваджені через анексію РФ Криму, діятимуь, поки Росія незаконно окуповатиме частину країни. Це перше. Друге – коли я, і мої колеги, включно з послом Пайєттом говоримо про Україну, ми завжди говоримо про те, що відбувається в Криму. Ми не заспокоїмося, поки Крим не повернеться під контроль українського уряду».

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG