Спеціальні потреби

Українська діаспора лобіюватиме надання Києву летальної зброї


Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори . Відео

Лідери Світового конгресу українців – найбільшої організації діаспори – впевнені, що їм вдасться пролобіювати надання Україні захисної летальної зброї. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» розповіли керівники СКУ. Цього тижня вони зустрілися в Києві з президентом Порошенком та міністром закордонних справ Клімкіним. Крім зброї, йшлося про гуманітарну та економічну допомогу Україні, а також протидію російській пропаганді.

Якщо Україна отримає летальну зброю для захисту від російської агресії, то це станеться, не в останню чергу, завдяки діаспорі. Українці Заходу не полишають лобіювати питання перед своїми урядами.

Говорить президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод:

«Діаспора дуже сильно підтримує питання надання летальної зброї Україні, і ми це питання постійно просуваємо».

Подібну думку висловлює і президент Світового конгресу українців Євген Чолій:

«Нам, я вірю, вдасться переконати остаточно міжнародну спільноту, щоб не тільки робили заяви засудження, а щоб вони конкретними діями допомогли Україні. Конкретними діями – що означає надання летальної зброї Україні, що означає жорсткіші санкції включно з виключенням членства Росії в банківській мережі SWIFT. І тим самим, щоб не говорилося, коли президент Росії буде дотримуватися Мінських угод, що буде зменшення санкцій. А навпаки, щоб меседж був, що якщо президент Росії буде далі поводитися так, як він зараз поводиться і буде порушувати Мінські угоди, – що санкції будуть більш жорсткі. Я думаю, що ми остаточно переконаємо світове співтовариство, щоб воно допомогло Україні в цьому плані, і що Україна таки захистить свої кордони і відзискає Крим».

Діаспора домоглася, аби рік тому путінській Росії відмовили у членстві у «Великій Сімці». І так само не без лобістських зусиль діаспори саміт «Сімки», який відбувся днями, чітко став на бік України.

Євген Чолій, президент Світового конгресу українців сказав:

«Явно, що завдяки нашим старанням – не виключно нашими стараннями, а включно з нашими стараннями – у «Великій сімці» виключено було Росію. І ті заяви, які прозвучали на останніх засіданнях «Великої сімки», багато з тих гасел Світовий конгрес українців і наші світові організації доносили до країн «Великої сімки». Це є один із багатьох таких прикладів нашого вкладу в цей кризовий час».

Павло Ґрод, президент Конгресу українців Канади, каже:

«Росія під владою Володимира Путіна ніколи не буде у «Великій сімці». І це дуже важливі меседжі, які ми як світова діаспора підтримуємо всюди у світі з нашими урядами».

Агресія Путіна згуртувала не лише українців в Україні. Світове українство також єднає зусилля і стає дедалі впливовішим, підкреслює Павло Ґрод:

«Ця криза, ця війна в Україні, між іншим, дала поштовх для тих нових іммігрантів, щоб ангажуватися і організуватися. І ми тепер стараємося скористатися з того, щоб дійсно ми сформували нову сильно організовану українську діаспору всюди по світі».

Ці зусилля приносять результати, каже президент Світового конгресу українців Євген Чолій:

«Щоразу збільшується число конгресменів, сенаторів, які є тієї самої думки, що і Світовий конгрес українців, сприймають події так само, як і ми. Це є така послідовна щоденна праця української діаспори, щоб переконувати міжнародну спільноту реально дивитися на події, які тут відбуваються».

«У сьогоднішніх обставинах українська діаспора в першій мірі розуміє, що її роль є допомогти Україні захистити свою незалежність і територіальну цілісність. І я думаю, що наші переговори, наші плани є конкретними, і співпраця є на високому рівні».

XS
SM
MD
LG