Спеціальні потреби

Керрі та Гейґел зустрілися з Лавровим і Шойгу


Основною темою американсько-російської зустрічі на високому рівні у Вашингтоні в п'ятницю стала ситуація навколо Едварда Сноудена, а також розвиток подій в таких країнах як Афганістан, Іран, Сирія, Єгипет і Північна Корея. Зустріч проходить на тлі скасування президентом Бараком Обамою візиту до Москви для прямих переговорів з Володимиром Путіним. У ході цієї зустрічі Москва сподівалася на додання імпульсу розвитку торговельно-економічних відносин. Для США важливо досягти прогресу у низці спірних питань, де, як у випадку з ПРО або Сирією, позиції держав різко розходяться.

Державний секретар Джон Керрі підкреслив важливість відносин з Росією, але зауважив також, що іноді вони відзначені «конфліктуючими інтересами»: «Ми з Сергієм Лавровим - старі гравці в хокей, і ми знаємо, що в дипломатії, як і в хокеї, іноді бувають зіткнення. Так що ми ведемо відверту розмову на теми, в яких ми погоджуємося - але також обговорюємо справи, де у нас є розбіжності».

«Не секрет, - продовжив Керрі, - що у нас були деякі складні моменти - не тільки з приводу Сноудена, і ми це обговоримо. Але ця зустріч важливіша зіткнень і моментів розбіжностей».

За словами держсекретаря США, для американської адміністрації важливо знайти способи досягти поступу в переговорах з приводу ПРО, Афганістану, Ірану, Північної Кореї та Сирії: «Попри те, що ми з Сергієм не завжди повністю погоджуємося щодо того, хто несе відповідальність за кровопролиття і, як краще просуватися вперед, наші країни згодні: для того, щоб уникнути хаосу, необхідне політичне рішення. Конференція Женева-2 - це крок на шляху до такого рішення».

Сергій Лавров, у свою чергу, присвятив значну частину своєї заяви угодам, підготовленим до саміту двох президентів, який повинен був відбутися у вересні в Москві - і був скасований за ініціативою американської сторони.

Щодо Сирії, Лавров зазначив, що головним завданням на конференції Женева-2 «має бути виконання завдання, поставленого усіма лідерами "Вісімки" на саміті в Лох-Ерне, де вони закликали опозицію і уряд об'єднати зусилля, з тим, щоб боротися з терористами і вигнати терористів з Сирії. Я переконаний, що в нинішній ситуації, це є головним завданням».

Лавров додав також, що Росія, як і США, «зацікавлена в тому, щоб в Єгипті ситуація нормалізувалася і почався національний діалог», і що російське керівництво «цінує ті зусилля, які робили американські представники і особисто Джон Керрі щодо створення умов для відновлення палестино-ізраїльського діалогу».

«Порядок денний насичений, є в ньому і питання, в яких ми розходимося, але ми будемо продовжувати говорити - спокійно. Я пам'ятаю, як ми з Джоном перший раз в його нинішній якості зустрілися і проводили першу бесіду - він сказав, що на наших країнах лежить особлива відповідальність, і працювати треба по-дорослому - ми так і намагаємося все робити, і розраховуємо на взаємність» , - підсумував Лавров.

Міністри оборони Чак Гейґел та Сергій Шойгу зустрілися в п'ятницю вранці в приміщенні Державного департаменту. Вони відзначили, що зустріч була «дуже позитивною».

Гейґел заявив, що «на наших країнах лежить відповідальність по відношенню один до одного - і до світу, і як провідним країнам, нам потрібно працювати над пошуком вирішення питань».

Шойгу назвав формат їхнього діалогу «досить ефективним і важливим», зазначивши, що він з американським колегою обговорив «Афганістан і все, що пов'язане з 2014-м роком» (виведення коаліційних військ), а також кризу в Сирії і тему ПРО. На думку Шойгу, є сенс «надати більше динаміки практичним заходам, якими є навчання, в різних напрямках - це і флот, і наші спеціальні підрозділи. Також говорили про питання більшої відкритості - на певні заходи запрошувати не тільки військових аташе, а й делегації з США».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG