Спеціальні потреби

США звинуватили Росію в порушенні резолюцій ООН


Марк Тонер
Марк Тонер

Державний департамент США заявив, що недавній візит до Москви командувача іранським спецпідрозділом «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, прийнятих у зв’язку з ядерною та ракетною програмами Тегерана.

«Ми звернулися з питаннями з приводу цієї поїздки до керівництва російського зовнішньополітичного відомства», – заявив заступник офіційного представника Держдепартаменту Марк Тонер.

Як підкреслив представник зовнішньополітичного відомства, «поїздка являє собою порушення резолюцій Ради Безпеки ООН і тому є серйозним питанням для Ради Безпеки ООН, а також для Сполучених Штатів».

Конкретної відповіді від Москви американська сторона не отримала, додав він, підкресливши, що США звернуться до Ради Безпеки ООН з проханням провести розслідування цієї поїздки.

«Санкції ООН щодо Сулеймані продовжують діяти, і тому ми закликаємо всі країни поважати і забезпечувати виконання резолюцій Ради Безпеки ООН», – сказав Тонер.

Представник Держдепартаменту наголосив, що США мають намір працювати з Радою Безпеки, щоб домогтися «повного, ретельного, адекватного розслідування та відповідних подальших дій».

Генерал Сулеймані користується підтримкою верховного лідера Ірану аятолли Алі Хаменеї. Він очолював іранські зусилля з військової підтримки сирійського президента Башара аль-Асада і шиїтських ополченців в Іраку. Припускають, що він також керує іранською підтримкою повстанців хуті в Ємені.

Резолюція Ради Безпеки, схвалена в 2007 році, закликає до заборони на поїздки генерала Сулеймані та інших іранських чиновників у зв’язку з їх причетністю до ядерної або ракетної програми Тегерана. Відповідно до досягнутої в липні угоди щодо ядерної програми Ірану заборона має бути знята через вісім років.

Однак той факт, що генерал Сулеймані побував у Москві, посилив занепокоєння деяких американських законодавців з приводу того, наскільки ретельно Росія та інші країни будуть дотримуватися нової угоди, якщо вона набуде чинності.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG