Спеціальні потреби

Держсекретар США Керрі провів переговори у Пакистані


Держсекртеар США Джон Керрі і прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф
Державний секретар США Джон Керрі і його пакистанський колега Сартадж Азіз заявили, що їхні країни погодилися відновити стратегічний діалог - переговори на високому рівні з питань безпеки.

За словами Керрі, стратегічний діалог охопить «всі ключові проблеми в наших відносинах: від прикордонного контролю та боротьби з тероризмом до сприяння американським приватним інвестиціям і власного економічного оновлення Пакистану».

Керрі також повідомив, що запросив новообраного прем'єр-міністра Пакистану Наваза Шаріфа відвідати Вашингтон для зустрічі з президентом Бараком Обамою.

Про це глави двох зовнішньополітичних відомств заявили після зустрічі Керрі з Шаріфом в Ісламабаді.

Переговори на високому рівні між двома країнами були перервані в 2011 році після американських авіаударів по пакистанській базі на кордоні з Афганістаном, в результаті яких загинуло 24 пакистанських солдатів.

За повідомленням представника США, на порядку денному переговорів Керрі та Шаріфа стояли питання ісламського екстремізму, війни в сусідньому Афганістані і протидії Пакистану ударам американських безпілотників, повідомив представник США.

Шаріф став прем'єром в ході першої в історії Пакистану передачі влади від одного цивільного уряду до іншого. «Ми щойно стали свідками історичної переходу, - заявив Керрі на зустрічі із співробітниками посольства США в Ісламабаді. - Не можна принижувати його значення».

Керрі також порушив тему зростання антиамериканських настроїв в Пакистані, яке частково викликане непопулярними атаками американських безпілотників по позиціях ісламських екстремістів.

«Я знаю, що іноді це може бути важко, іноді на вашу адресу йдуть звинувачення в агресії або хтось запитує, чому ви працюєте на американців», - сказав Керрі, звертаючись до пакистанської сторони.

У розмові з журналістами, офіційні представники адміністрації США зазначили, що, хоча відносини з Пакистаном в останні роки стали більш уразливими, є надія, що Вашингтону вдасться «перезавантажити» відносини з урядом Шаріфа і надалі вести спільну роботу в таких ділянках, як боротьба з тероризмом, енергетика , регіональна стабільність, економічні реформи, торгівля та інвестиції.
XS
SM
MD
LG