Спеціальні потреби

Кількість сухопутних військ США зменшиться до довоєнного рівня


Газета «Нью-Йорк таймс» повідомила, що адміністрація президента Обами готується зменшити чисельність американських сухопутних військ до найменшої кількості з-перед Другої світової війни.

Представники Пентагону, які говорили за умови анонімності, сказали газеті, що міністр оборони Чарльз Гейґел запропонує скоротити кількість військовослужбовців до числа від 440 тисяч до 450 тисяч протягом наступних кількох років.

Пентагон уже планує скоротити кількість сухопутних військ, число яких збільшилося до 570 тисяч після терористичних атак 11 серпня 2001 року.

Гейґел також запропонує ліквідацію всіх штурмових літаків військово-повітряних сил, завданням яких було знищити танки, розгорнуті колишнім Радянським Союзом.

Про пропоновані зміни буде повідомлено в понеділок.

Газета «Нью-Йорк таймс» повідомляє, що пропозиції Гейґела віддзеркалюють нові заходи для скорочення урядових витрат, а також зобов’язання президента Обами закінчити коштові війни в Іраку та Афганістані. Офіційні особи кажуть, що скорочення сухопутних військ не вплине на здатність збройних сил пододолати будь-якого ворога, але вони будуть надто малими для довгих іноземних операцій.
XS
SM
MD
LG