Спеціальні потреби

Як змінилась бойова підготовка американських солдатів після терактів 11-го вересня


Як змінилась бойова підготовка американських солдатів після терактів 11-го вересня

За останні 10 років, з часу терактів у США 11 вересня 2001-го року, американські війська вторглися в Ірак, воюють в Афганістані, як також брали участь у інших військових діях по всьому світу. Увесь цей досвід перетворив збройні сили США з армії, яка вчилася вести теоретичну війну, на досвідчену армію, готову у будь-який момент як воювати в традиційному стилі, так і вести контр-повстанські дії.

На одній із американських військових баз солдати готуються до чергового бойового відрядження. готує їх до нового бойового відрядження.

«Ці навчання допоможуть їм зберегти життя. Вони вчаться швидко приймати рішення під значним тиском», – пояснює капітан Браян Петерсон.

За його словами, ведення бойових дій за умов сильної втоми та стресу є ключовим навиком на полі бою. Утім, в американській армії залишилися і традиційні форми бойової підготовки, таки як ходіння в строю.

Капітан Мейсон Ворд говорить, що сучасні методи тренування допомагають солдатам вести новий тип війни з тероризмом, що еволюціонує після атак 11-го вересня:

«Армія змінилася з часу атак 2001-го року. Ми почали глобальну війну з терором, і темп наших операцій сильно змінився».

Армія США веде активну боротьбу з тероризмом з 2001-го року. Постійні бойові дії означають, що американські солдати повинні бути готовими до довготривалої війни.

«Тепер ви не можете тренувати солдата лише для того, щоби він пройшов тест в армії. Ви тренуєте його до справжніх бойових відряджень, які можуть тривати до року», – каже Мейсон Ворд.

Для американської армії це – повністю нова стратегія боротьби. Тепер вся увага зосереджена на контр-тероризмі і вмінні протистояти багатьом загрозам одночасно. Це боротьба проти невидимого ворога, озброєного саморобними гранатами, замаскованого під звичайного перехожого на вулиці. Солдати намагаються знищити терористів і не бути при цьому відторгнутими місцевими жителями.

Американська армія сьогодні також краще оснащена технічно. Сержант Джим Браунінг розповідає, як новий бронетранспортер врятував йому життя в Афганістані:

«У нас влучили і наш БТР втратив два колеса. Але ми вибралися звідти цілими і неушкодженими».

Нові, швидкі машини, сучасне високотехнологічне обладнання. Все це дало можливість розвивати нові стратегії, але Джим Браунінг каже, що ворог дуже розумний, і більшість людей навіть не здогадуються наскільки.

Поки що у війні, яка почалася після терактів 11-го вересня, не видно закінчення. І мета військових – вишколити солдатів для перемоги у будь-якій битві.

XS
SM
MD
LG