Спеціальні потреби

У США відзначають День ветеранів


У США відзначають День ветеранів
У США відзначають День ветеранів

11 листопада у Сполучених Штатах відзначають День ветеранів. Якщо в Україні ветерани – це здебільшого люди похилого віку, що воювали в Другій світовій війні, то в США це - переважно молодь, яка повернулася з бойової служби в Іраку та Афганістані. І цей день є не лише нагодою вшанувати їхню відданість Батьківщині, а і приділити увагу суспільства нагальним проблемам ветеранів, а також – поговорити про майбутнє військових кампаній США в Іраку та Афганістані.

Багатьох студентів коледжу Санта Моніка поєднує спільне минуле. Всі вони – ветерани війн, які раз на тиждень збираються, щоб підтримати один одного. Для декого з них – жахіття війни все ще живі.

«Коли я повернувся додому з війни, у мене три роки пішло на перехід до нормального життя. Я відчувала себе розгубленою, у нас не було ніякої підготовки до повернення, ніякого тренування», – каже ветеран Моніка Скейтс, яка побувала на війні у Мексиканській затоці 20 років тому. Повернувшись додому, вона почала страждати від синдрому посттравматичного стресу. Згодом Моніка отримала допомогу спеціаліста і нещодавно почала навчання в коледжі.

Її колега по армії, ветеран Даніель Андерсон побував на війнах в Іраку та Афганістані. Він пішов в армію, тому що мав труднощі з навчанням у коледжі. Інший ветеран війни в Афганістані Кристофер Беллінгхем пішов у військо, щоб отримати гроші на навчання. Всі троє прослужили в армії, втім їх погляди щодо майбутнього війн в Іраку та Афганістані не співпадають.

Скейтс вважає, що американські війська не можна виводити з Іраку до кінця цього року:

«Якщо чесно, цього робити не можна, тому ще це буде повторенням в’єтнамського сценарію. Спочатку ми повинні стабілізувати ситуацію. У них досі нема надійного урядування. У них нема стабільної армії».

Андесон не погоджується: «На мою думку, настав час піти, тому що вони, мені здається, готові перебрати на себе відповідальність за власну країну».

Андерсон не певний, що війна в Іраку була варта таких великих втрат – людських та матеріальних:

«Я радий, що Гуссейна скинули. Там ще багато залишається корупції, це очевидно. Ситуація досі залишається дуже складною. Я думаю, що війна в Іраку була політично вмотивованою».

Беллінгхем вважає, що американці повинні залишити і Афганістан:

«Військова присутність американців там безглузда. Ми стільки влили грошей в їх економіку, що на сьогодні складаємо їх цілий ВВП. Вони зараз заробляють на нас гроші. Незалежно від того, коли ми підемо, вони не будуть здатні підтримувати такий рівень економіки, як зараз.

Втім, Андерсон вважає, що афганський народ потребує допомоги у боротьбі з Талібаном:

«Я думаю, люди насправді страждають від цієї жахливої організації. Я думаю, що якраз з нею варто боротися».

Всі троє вважають, що пересічні американці не дуже розуміють, за що воюють американські солдати в Іраку та Афганістані. Частково провину за це вони покладають на ЗМІ.

Досвід у війську матиме вплив на те, чим будуть займатися ці ветерани у майбутньому. Скейтс та Беллінгхем хочуть професійно допомагати іншим ветеранам пристосовуватися до мирного життя дома після перебування у зонах конфлікту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG