Спеціальні потреби

Конгресмени, занепокоєні подіями в Україні, пропонують посилити санкції проти Росії


Еліот Енґель

Еліот Енґель: «США не стоятимуть бездіяльно у час, коли Путін залякує своїх сусідів, випробовує рішучість НАТО і намагається підірвати єдність західних країн».

У Палаті представників Конгресу США зареєстровано новий законопроект, який з’ясовує позицію США з приводу нелегальної окупації Криму Росією, посилює санкції проти неї і пропонує інноваційні методи для надання допомоги Україні.

Американські законодавці Еліот Енґель (демократ зі штату Нью-Йорк) і Адам Кінзінґер (республіканець зі штату Іллінойс) повідомили в п’ятницю, що вони запропонували законопроект, який стосується поточної кризи в Україні. До них приєдналася група ще 14 законодавців, включно з двопартійним керівництвом українського «кокусу» в Палаті представників, які запропонували Акт про стабільність і демократію в Україні (STAND).

Автори законопроекту пишуть, що агресія Росії проти України підірвала суверенітет України і водночас загрожує довготерміновим інвестиціям США в цілісній, вільній і мирній Європі.

Окупація Криму Росією – незаконна. Щодо цього питання політика Америки мусить бути чіткою, як у випадку багаторічної окупації Радянським Союзом країн Балтії, при одночасному збереженні трансатлантичної єдності. Акт STAND – це новий підхід до всіх тих питань і дає ясно зрозуміти, що «США не стоятимуть бездіяльно у час, коли Путін залякує своїх сусідів, випробовує рішучість НАТО і намагається підірвати єдність західних країн», - заявив Енґель.

Адам Кінзінґер заявив, що «настав час, щоб Сполучені Штати підтвердили, що не будуть потурати російській агресії» і, що «ми ніколи не визнаємо незаконної анексії Криму Росією».

Акт STAND посилює санкції проти Росії і відкидає будь-яку форму визнання панування Росії над Кримом. Він чітко визначає право України на самооборону і пов'язує будь-яке пом’якшення санкцій із своєчасним і повним виконанням Мінських угод.

США не стоятимуть бездіяльно у час, коли Путін залякує своїх сусідів, випробовує рішучість НАТО і намагається підірвати єдність західних країн
Еліот Енґель

Законопроект чітко пов'язує політику невизнання анексії Криму з доктриною невизнання, якої Сполучені Штати дотримувалися щодо окупації Радянським Союзом Естонії, Латвії та Литви.

Законопроект кодифікує введені в дію указом президента США санкції щодо Росії, а також підсилює режим санкцій шляхом обмеження можливостей їх обходити.

Законопроект вводить обмеження на передачу Росії певних предметів і послуг військового призначення з боку країн-членів НАТО, які містять американські технології або компоненти, доти, поки вона силою окупує територію України або будь-якої країни-члена НАТО.

Настав час, щоб США підтвердили, що не будуть потурати російській агресії і ніколи не визнають незаконної анексії Криму Росією
Адам Кінзінґер

Поширює дію Закону Магнітського на території, окуповані або контрольовані Росією, такі як Крим, Абхазія, Південна Осетія і Придністров'я.

Доручає адміністрації США в консультації з українським урядом шукати шляхів створення міжнародного консорціуму з метою залучення приватних інвестицій в Україну шляхом зменшення політичних ризиків для майбутніх приватних інвесторів.

Доручає Державному департаменту розробити і втілити стратегію реакції на російські зусилля з дезінформації і пропаганди щодо російськомовного населення в країнах, що межують з Росією.

Акт STAND посилює санкції проти Росії і відкидає будь-яку форму визнання панування Росії над Кримом. Він також сприяє інвестиціям в Україні і доручає Державному департаменту запровадити стратегію у відповідь на російську пропаганду та дезінформацію.

Дивіться також: Американці збудували сховище для ядерного палива у Чорнобилі

Американці збудували сховище для ядерного палива у Чорнобилі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG