Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН обмірковує ситуацію в Східній Україні і Криму


Росія на Радбезі відхрещувалася від розпалювання конфлікту в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Росія на Радбезі відхрещувалася від розпалювання конфлікту в Україні. Відео

Попри затишшя у бойових діях на cході України залишається загроза поновлення війни, а становище цивільного населення погіршується, – заявили сьогодні представники ООН на спеціальному слуханні в Раді Безпеки. Представник Росії вчергове відмовився визнавати відповідальність Москви за ситуацію, в якій ООН оголосила про потребу нових міжнародних коштів на допомогу мільйонам потерпілих.
Брифінг у Раді Безпеки відбувався на вимогу Литви.

Помічник генерального секретаря ООН Джеффрі Фельтман більше говорив про загрози, аніж досягнення у процесі втілення Мінських угод:

«Спеціальна спостережна місія ОБСЄ бачила певне відведення важкого озброєння від смуги дотику, але через брак доступу та обмеження в пересуванні місія не може підтвердити реальні масштаби процесу».

Східна Україна ще не стала на шлях повернення до миру, загроза активізації війни залишається, і навіть в умовах відносного перемир’я становище в зоні війни лише погіршується, попередив помічник генерального секретаря ООН Іван Шимонович:

«Після загибелі понад шести тисяч людей, мільйона переміщених і сотень тисяч біженців, подальших порушень міжнародних законів та прав людини, конфлікт ще не досяг точки неповернення. Проте вікно можливостей, схоже, швидко закривається. Ми просто не можемо дозволити цьому статися».

Російський представник в ООН Віталій Чуркін відмовився коментувати виступ Шимоновича про стан з правами людини на сході України та в окупованому Криму.
Натомість представник Росії вимагав аби Україна вела переговори з, як він висловився, «представниками Луганська та Донецька».
У свою чергу, представниця США Саманта Пауер окремо зупинилася на становищі в окупованому Росією Криму, заявивши про утиски й переслідування на півострові.

Посол України Юрій Сергеєв підкреслив, що припинення російської агресії на Донбасі та окупації Криму є запорукою захисту прав людини в тих регіонах.

Кілька учасників обговорення вкотре закликали Кремль зупинити свою політику. Представник Великобританії в ООН Марк Лаялл Ґрант сказав:

«Якщо Росія не змінить підходу, в нас не залишиться іншого вибору, як зберігати санкції і далі засуджувати відверте зневажання Росією територіальної цілісності й суверенітету України і прав її громадян».

Наприкінці обговорення виступи у залі Ради Безпеки ООН перетворилися на обмін в’їдливим репліками, в яких представник Росії гучно заперечував причетність Москви до розпалювання конфлікту в Україні. Слова представниці США Саманти Пауер були останні:

«Російський представник неодноразово використав слово сумлінність. Ми сумлінно те, ми сумлінно це. У цьому контексті це абсурд».

XS
SM
MD
LG