Спеціальні потреби

Україна вважає нормалізацію з Росією неможливою без повернення Криму


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Нормалізація українсько-російських відносин навряд чи можлива до тих пір, поки Крим не повернеться під суверенітет України, заявив у вівторок міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Клімкін, який перебуває з дводенним візитом у Японії, також заявив, що без повного закриття кордону між Україною і Росією досягти якого-небудь врегулювання збройного конфлікту між Києвом і проросійськими сепаратистами на сході країни неможливе.

Заяви Клімкіна прозвучали на тлі в цілому дотримуваної угоди про припинення вогню по лінії фронту. За його словами, сепаратисти в Донецьку готуються до чергового раунду сутичок з урядовими військами.

«Не може відбутися навіть найменшої нормалізації або повернення до звичних справах у відносинах між Україною і Росією без повернення до статусу-кво і встановлення повного суверенітету України над Кримом», – заявив Клімкін в бесіді з журналістами в Токіо.

Росія анексувала український Кримський півострів рік тому.

«Кінцевою передумовою для будь-якого ефективного і остаточного рішення є повне закриття українсько-російського кордону», – сказав дипломат.

Україна і західні уряди звинувачують Росію в надісланні військ і зброї для підтримки сепаратистів у Східній Україні, незважаючи на мирну угоду, досягнуту 12 лютого. Москва відкидає ці звинувачення.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG