Спеціальні потреби

Впливовий сенатор закликав до реалізації Закону про підтримку свободи України


Роберт Менендес, сенатор США
Роберт Менендес, сенатор США

Заступник голови комітету Сенату із закордонних відносин Роберт Менендес (демократ, штат Нью-Джерсі) закликав адміністрацію США реалізувати на практиці Закон про підтримку свободи в Україні.

«Зроблені останнім часом дипломатичні зусилля, по всій видимості, лише додали Путіну впевненості», - заявив Менендес на засіданні Сенату 25 лютого. «З часу укладення другої Мінської угоди, - продовжував сенатор, - коли вони востаннє домовилися про укладення перемир'я, це перемир'я порушувалося сотні разів, і місто Дебальцеве опинилося під контролем сепаратистів».

«... Путін захопив Крим, Путін захопив Донецьк і Луганськ, а минулого тижня він захопив Дебальцеве, - продовжував законодавець. - Хоча йому довелося заплатити певну ціну, оскільки були запроваджені санкції, його поведінки це не змінило. Більше того, як і будь-якому агресорові, це насправді лише додало йому відваги».

«Настав час змусити Путіна заплатити ще вищу ціну, - вважає Роберт Менендес. - Настав час посилити санкції проти Росії і обговорити з Європою можливість запровадження додаткових санкцій щодо інших секторів економіки. Зараз настав час, коли президент має виконати обіцянку, яку він зробив 9 лютого».

«Законопроект був одноголосно прийнятий обома палатами Конгресу, - нагадав Менендес. - Він наділяє президента повноваженнями надати Україні необхідну військову та гуманітарну допомогу».

Сенатор Менендес зупинився на питанні про санкції стосовно низки російських офіційних осіб. «Пан Бортніков не включений ні в один з наших списків - ні в список, пов'язаний з Україною, ні в «Список Магнітського», але він включений у відповідні списки ЄС і Канади, - констатував законодавець. – Ба більше, пан Бортніков був тут, у США, минулого тижня, беручи участь в організованій президентом Обамою конференції з питань боротьби з екстремізмом. У мене це викликає, м'яко кажучи, здивування».

«Я закликаю президента негайно застосувати положення нашого закону, - заявив сенатор Менендес. - Військова ситуація ясна: Організація з безпеки і співробітництва в Європі, НАТО і Рада національної безпеки і оборони України повідомляють про присутність російських військових колон і військ на сході України. У Маріуполі посилюються побоювання щодо того, що проросійські сепаратисти, діючи за підтримки Росії, знову перейдуть в наступ з метою полегшення доступу до Криму з території Росії. Якщо Росія буде продовжувати діяти в такому ж дусі, то ця незаконна окупація буде закріплена», - заявив у своєму виступі у Сенаті Роберт Менендес.

Дивіться також: План Б США проти Росії розкрив Джон Керрі

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG