Спеціальні потреби

Саакашвілі: «Україна - це сьогоднішній Західний Берлін»


Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі в середу закликав США надати зброю Україні і не виключати можливості її вступу в НАТО, порівнявши конфлікт в Україні з кризою навколо Західного Берліна в епоху «холодної війни».

У статті, опублікованій в газеті Washington Post, колишній грузинський лідер, нещодавно призначений главою Дорадчої міжнародної ради реформ при президентові України, зазначив, що Захід «повинен погодитися, що Україна - це сьогоднішній Західний Берлін - лінія фронту у справі захисту західних цінностей від російського реваншизму» .

«Руйнуючи Україну, президент Росії Володимир Путін намагається підірвати цінності трансатлантичного альянсу, і майбутнє Європи сьогодні піддається не меншому ризику, ніж воно піддавалося кілька десятиліть тому в Німеччині», - вказує Саакашвілі.

Далі він зазначає, що військові витрати Росії «необхідно підвищити, надаючи Україні оборонну зброю, особливо протитанкову, яка може зупинити подальший наступ російських танків і бронетехніки».

«Україна може не бути членом НАТО, але Україну потрібно заохочувати до створення двосторонніх або тристоронніх регіональних альянсів, які можуть працювати разом з НАТО та США над зміцненням регіональної безпеки, - пише далі Саакашвілі.

При цьому він додав, що «повноцінне членство в НАТО при виконанні певних умов не повинно виключатися».

Колишній президент Грузії також наполягає, що Україна повинна стати успішним прикладом економічного зростання і демократичних реформ - «так само, як Західний Берлін став маяком для мешканців Східного Берліна, і символом для інших».

Дивіться також: Керрі - Росіяни брехали мені в обличчя

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG