Спеціальні потреби

На рівні військових навчань НАТО вже поступилось Росії - експерти


Сепаратисти оглядають знищений українських танк.
Сепаратисти оглядають знищений українських танк.

Загарбання території країни-члена НАТО може зайняти менше часу, ніж керівництву Альянсу необхідно, щоб зібратись на нараду.

Росія вже продемонструвала колосальну перевагу над НАТО у рівні військових навчань, що може свідчити про різницю у реальному бойовому ресурсі сторін. Про це на сайті впливового американського аналітичного центру "Атлантична Рада" пишуть Ян Бжезінський та Ніколас Варангіс.

"Порівняння військових навчань НАТО та Росії вказує на тривожну розбіжність у масштабах. По суті, між НАТО та Росією існує "провалля на рівні військових навчань", яке викликає занепокоєння, зважаючи на те, що, здавалося б, групі країн легше провести великі військові навчання, ніж єдиній країні", - пишуть аналітики.

З 2013-го року Росія провела щонайменше 6 військових навчань у яких брали участь від 65,000 до160,000 військових. При цьому Росія продемонструвала і здатність блискавично виводити до кордонів НАТО великі маси військ - зауважують оглядачі.

"У грудні 2014-го Москва без попередження провела точкові навчання у Калінінграді у яких взяли участь 55 військових кораблів, 9,000 солдат, 250 танків та бронеавтомобілі та понад 100 одиниць артилерії, повітряної підтримки та нова балістична система середньої дальності "Іскандер".

Росія здатна завдати несподіваного удару та загарбати території - попереджають оглядачі.

"Подібний стрімкий напад може поставити НАТО перед фактом захоплення території країни-члена ще до того, як керівництво НАТО збереться радитись, що відбулось і як відповідати", - попереджають Ян Бжезінський та Ніколас Варангіс.

На фоні засвідченої військовими навчаннями високої боєздатності російської армії, сили НАТО виглядають дуже тьмяно.

Так, з початку 2013-го року у найбільших навчаннях НАТО "STEADFAST JAZZ", які у листопаді 2013-го року проводились у Польщі та Латвії, брали участь 6,000 військових, половина з яких працювали у штабах. А у польовому сегменті інших великих, за масштабами НАТО, навчань "NOBLE LEDGER", які перевіряли сили швидкого реагування НАТО (NRF) брали участь 6,500 військових.

У Києві представили докази російської агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Наймасштабніші військові навчання проводились окремими членами НАТО у північно-атлантичному регіоні. Так військові у навчаннях "COLD RESPONSE" проведених Норвегією взяли участь 16,000 військових. В американських "BOLD ALLIGATOR" - 15,000 і у польських "ANAKONDA" - 13,250.

Оглядачі також звертають увагу, що наймасштабніші військові навчання НАТО 2015-го року "TRIDENT JUNCTURE" (25 000 військових) пройдуть на території Португалії, Іспанії та Італії, а не у країнах-членах НАТО, яким конфлікт в Україні загрожує найбільше.

Дивіться також : Британська розвідка набирає російськомовних через газети - експер

Британська розвідка набирає російськомовних через газети - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:50 0:00

XS
SM
MD
LG