Спеціальні потреби

США і Британія відправляють в Україну військових інструкторів (оновлено)


Дейвид Камерон, британський прем’єр-міністр
Дейвид Камерон, британський прем’єр-міністр

США і Британія відправлять в Україну невелику кількість військовослужбовців, які займатимуться військово-медичною підготовкою силовиків, які борються з проросійськими сепаратистами.

Про це повідомили американські та британські офіційні особи.

За словами американського чиновника, від п'яти до десяти американських військових відправляться в Західну Україну наступного тижня для другого раунду підготовки українських військовослужбовців, які потім самі повинні стати інструкторами.

Американські військові приїдуть з Європи та будуть працювати з чотирма підрозділами Національної гвардії України в районі Яворова неподалік від польського кордону.

Торік США провели курс військово-польової медицини для приблизно 300 українських військовослужбовців. Американські власті продовжують аналізувати можливі напрями підготовки та можливості надання Україні іншої допомоги.

Тим часом у Лондоні прем'єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон оголосив у вівторок, що в березні в Україну прибудуть 75 британських військових інструкторів, які займатимуться консультаціями та підготовкою урядової армії.

Британські військовослужбовці перебуватимуть далеко від зон конфлікту і займатимуться медичною, розвідувальною, тиловою і піхотною підготовкою.

Судячи з усього, Великобританія координує свої зусилля з американською місією і, направляючи своїх військовослужбовців в Україну, уряд Дейвида Камерона намагається відповісти на недавню критику, що Лондон опинився осторонь від дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення війни на Донбасі.

Втім, за повідомленням інформаційного агентства Reuters, Польща також планує відправити військових інструкторів в Україну для навчання рядового та сержантського складу української армії. Як заявив радник польського міністра оборони Богуслав Пасік, рішення про це може бути ухвалене вже в березні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG