Спеціальні потреби

Україні необхідні 316 мільйонів доларів для допомоги жертвам конфлікту


Київ – У результаті збройного конфлікту на сході України, 3,2 мільйона громадян країни потребують термінової допомоги. Представництво ООН в Україні повідомляє, що для «виконання широкого спектру заходів, спрямованих на порятунок життів людей», необхідно залучити міжнародну допомогу в розмірі 316 мільйонів доларів. Про це в Києві 24 лютого, представляючи План гуманітарного реагування для України на 2015 рік, заявив координатор гуманітарної допомоги в Україні Ніл Вокер.

За словами Ніла Вокера, Організація Об’єднаних Націй «без зупинки» надає гуманітарну допомогу українським переселенцям, проте відчуває труднощі з доставкою вантажу в постраждалі від збройного конфлікту регіони у зв’язку з порушенням режиму припинення вогню.

«Це надзвичайно складна криза, конфлікт триває, ООН неодноразово закликала до припинення вогню. У такій ситуації важко передавати допомогу найбільш постраждалим верствам населення. Особливо складно надавати допомогу в Луганську, на територіях поза контролем урядових військ, у Донецьку – легше», – сказав Ніл Вокер у Києві 24 лютого після презентації Плану гуманітарного реагування для України.

Вокер розповів журналістам про механізми залучення коштів для надання допомоги українцям, що знаходяться в зоні збройного конфлікту або що покинули свої будинки.

«В рамках попереднього плану допомоги в 2014 році в гуманітарного співтовариства ми попросили 33 мільйони доларів, які, фактично, все й отримали. На цей раз наш запит до міжнародних організацій становить 316 мільйонів доларів. Ця сума розрахована на надання допомоги для 3200000 чоловік з п’яти мільйонів по всій країні, які потребують гуманітарної підтримки. Я думаю, що ми зможемо надати допомогу в такому обсязі, зможемо її доставити постраждалим верствам населення, але це надзвичайно складно зробити через лінію вогню», – підкреслив Ніл Вокер.

За його словами, до 24 лютого 2015 в рамках Плану гуманітарного реагування для України вдалося заручитися підтримкою на рівні п’ятнадцяти відсотків від необхідної суми з боку Великобританії і Європейського Союзу.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом світова спільнота почне реагувати на наш запит. Надаючи допомогу постраждалим, ми не рекламуємо нашу роботу в пресі, ми просто робимо свою справу», – підкреслив Ніл Вокер.

Ніл Вокер сказав, що «в січні 2015 потреби постраждалих в Україні збільшилися».

«Життя і благополуччя людей у конфліктних районах знаходяться в серйозній небезпеці. Сьогодні в Україні ми нараховуємо більше одного мільйона внутрішніх переселенців, ще два мільйони проживають в спірних районах, з них півтора мільйона чоловік живе в підземних сховищах, де майже повністю або взагалі відсутні побутові зручності», – стверджує Ніл Вокер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG