Спеціальні потреби

Петро Порошенко: Україна поверне контроль над окупованим Кримом


Президент Петро Порошенко

Київ – Україна ніколи не відмовиться від суверенних прав на Крим, і всіма засобами захищатиме права людей, які живуть на окупованому півострові. Про це 23 лютого в зверненні до українців заявив президент Петро Порошенко.

«У цьому питанні існує повний консенсус між українською владою, політиками та громадянським суспільством. В цьому у нас є абсолютна підтримка держав світу та всіх міжнародних організацій: Україна ніколи не відмовиться від своїх суверенних прав на Крим, буде захищати всіма засобами права людей, які там живуть», – сказав Петро Порошенко.

У своїй промові лідер української держави привітав співвітчизників на трьох мовах: українською, російською, і кримськотатарською.

Президент Петро Порошенко сказав, що «в ці лютневі дні виповнюється річниця драматичних подій далекої і нової історії» півострова: «Рівно рік тому... людство стало свідком цинічних дій, спрямованих на насильницьке захоплення Криму – невід’ємної частини української держави. Так званий референдум, оголошений і проведений одночасно з масштабним вторгненням на кримську землю російських військових, був не чим іншим, як фарсом, покликаним прикрити відкриту агресію Росії проти України».

За його словами, «велика частина жителів Криму, насамперед кримські татари і українці, висловили активний бойкот цьому політичному шоу, зберігши свою відданість Україні».

«Українська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територією. Не буду сьогодні говорити, що це буде відбуватися швидко і просто. Але це відбудеться обов’язково, ми разом збудуємо новий Крим, в якому будуть забезпечені права та інтереси корінного народу Криму і всіх жителів півострова, незалежно від їх етнічного, мовного та релігійного походження», – підкреслив Петро Порошенко.

Нагадаємо, що 23 лютого 2014 року в Севастополі на площі Нахімова було проведено мітинг, який, на думку деяких аналітиків, ознаменував початок реалізації плану Російської Федерації по окупації Криму. За кілька днів до цієї події в Криму, 21 лютого 2014 лідери Євромайдану підписали з колишнім президентом Віктором Януковичем угоду щодо врегулювання кризи в Україні.

У той час в Україні тривали народні протести проти політики Віктора Януковича, який 22 лютого 2014 утік з Києва.

XS
SM
MD
LG