Спеціальні потреби

Мусульманські лідери в США засуджують атаки в Лівії, Єгипті


Мусульманські лідери США засудили вбивства дипломатів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Direct link

Мусульманські лідери США засудили вбивства дипломатів

Насилля в Бенгазі та Каїрі вразило американців, включно з тими, що сповідують іслам. У Національному прес-клубі група мусульманських лідерів та представників інших конфесій виступила з засудженням вбивства посла США в Лівії Кристофера Стівенса та інших дипломатичних працівників. Імам Мохамед Маджід, президент Ісламського товариства Північної Америки, каже, що розуміє почуття тих, кого розлютив фільм, що висміював пророка Мухаммеда, але він засуджує їхні дії.

«Відчувати гнів та смуток – це нормально, тому що ми всі любимо пророка. Але ми мусимо відповідати так, як би це зробив він. А не піддаватися на провокації тих, хто навмисно хоче розлютити натовп, щоб ще більше заплямувати пророка», - вважає Маджід.

Мусульмани в США – успішна та активна громада, яка користується релігійною свободою.
Геріс Терін, мусульманський лідер

Фільм також образив рабина Давида Саперстіна, директора Центру реформ іудаїзму.

«Це зроблено, аби принизити, очорнити, висміяти релігію. Здоровий глузд мусив би їм підказати, що це викличе насилля. До того ж випустити його на річницю терактів 11 вересня! Це дуже огидний крок», - говорить Саперстін.

Подібні спалахи насилля вибухали і раніше. В 2008-му році в Індонезії люди вийшли з протестами проти випуску фільму голландського політика, в якому критикувався Коран.

Геріс Терін, директор вашингтонської Мусульманської ради з громадських питань, каже, що в США існує невелика, але активна антиісламська група:
Релігійні лідери кажуть, що останні події не є проявом конфлікту між ісламом і Америкою. Це – війна між радикалами з обох боків.

«Їхньою справжньою метою не є досягнення порозуміння, кращих відносин та демократії. Їхня мета – демонізація ісламу та роздмухування насилля. Вони намагаються витіснити мусульманські громади в США на маргінес суспільства та підлити олії у вогонь відносин між США та мусульманськими країнами».

Терін каже, що, на жаль, їхня діяльність посилає мусульманському світу хибний меседж – ніби в США на загал є популярними анти-мусульманські настрої.

«І останнє, що я хочу сказати мусульманам навколо світу. Мусульмани в США – успішна та активна громада, яка користується релігійною свободою», - заявив він під час свого виступу в Національному прес-клубі.

Релігійні лідери кажуть, що останні події не є проявом конфлікту між ісламом і Америкою. Це – війна між радикалами з обох боків.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG