Спеціальні потреби

У Ємені загинув високопоставлений лідер аль-Кайди


Американські безпілотні літаки допомагають єменським силам у боротьбі проти аль-Кайди та інших екстремістських угруповань.

Text: Єменський уряд повідомив, що його сили вбили другого за рангом лідера базованої у Ємені мережі аль-Кайда.

На Інтернет-сторінці Міністерства оборони Ємену повідомлено в понеділок, що Саїд аль-Шігрі, саудівець за національністю, був одним з екстремістів, які загинули під час операції армійських частин у східноєменській провінції Гадрамаут. Інших подробиць не подано.

Базована в Ємені аль-Кайда, відома як аль-Кайда на Аравійському піострові, залишається активною на півдні Ємену. Імовірні екстремісти здійснюють самогубні атаки та вбивають службовців єменського уряду.

Мережа також запідозрена у плануванні атак на американські інтереси, включно із змовою з метою підірвати вантажний літак, що здійснював рейс до США, з вибухівкою у принтері.

Єменські сили безпеки заявили агентству Ройтер, що аль-Шігрі загинув минулої середи в операції, в якій брав участь американський безпілотний літак. Безпілотні літаки, постачені Сполученими Штатами, допомагають єменським силам у боротьбі проти аль-Кайди та інших екстремістських угруповань у віддалених районах Ємену.

Аль-Шігрі – колишній в’язень Гуантанамо. У 2007 році його було передано Саудівській Аравії і вислано до виправного центру для екстремістів, яким керують саудівські органи влади.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG