Спеціальні потреби

Американців вбили у Лівії через фільм


Американців вбили у Лівії через фільм
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
Direct link

Американців вбили у Лівії через фільм

Охорона дипломатичних місій та інших представництв США навколо світу піднята на найвищий рівень – насамперед, на Близькому Сході. Сполучені Штати передбачають нові атаки після того, як в ніч з вівторка на середу 20 озброєних нападників оточили Консульство США в Бенгазі, за безпеку якого відповідали лівійські охоронці. Нападники закидали консульство пляшками із запалювальною сумішшю і після 20-ти хвилинної перестрілки увірвалися в середину. Вони підпалили, пограбували та розтрощили приміщення Консульства.

Четверо американців загинуло, серед них – посол США в Лівії Кристофер Стівенс. Під час нападу на Консульство Стівенса там не було. Він та ще кілька американців прибули до будівлі, аби допомогти евакуювати консульських працівників. Нападники розстріляли машину, де перебував посол, з гранатомета.

Вважається, що обидва напади сталися через аматорський малобюджетний фільм, що з’явився в Інтернеті. Цей фільм, який порівнює Іслам з поширенням ракового захворювання, був створений ізраїльським режисером, який живе в Каліфорнії
Стівенс, який вільно розмовляв арабською та французькою, служив в Лівії вже третій термін. Цю країну він добре знав та любив. Стівенс очолював американське представництво в Бенгазі під час повстання проти Муаммара Каддафі, а потім активно зміцнював зв’язки між двома країнами.

«Одна з речей, яка мене найбільше вразила під час мого останнього перебування в Лівії, – це історії старших людей, які подорожували та навчалися у Сполучених Штатах, ще коли наші країни мали близькі стосунки. Ці дні повернулися. Цього року 1,700 лівійців подалися на гранти Фулбрайта, щоб приїхати до США навчатися – більше, ніж будь-яка інша країна в світі», – розповідав він у фільмі, підготовленому Державним Департаментом США.

Але зараз відносини США не лише з Лівією, а і з іншими Близькосхідними країнами напружені як ніколи. Подібний напад – але без людських жертв – у вівторок стався і на Посольство США в Єгипті. Натовп зірвав американський прапор, порвав його на шматки, а на його місці підняв чорний ісламістський прапор зі словами «Немає іншого Бога крім Аллаха…» Штат посольства вдалося вчасно евакуювати.

«Ми працюємо з єгипетськими силами безпеки, намагаючись відновити порядок у посольстві та взяти ситуацію під контроль», – повідомила під час брифінгу речник Державного секретаря США Вікторія Нуланд.

Вважається, що обидва напади сталися через аматорський малобюджетний фільм, що з’явився в Інтернеті. Цей фільм, який порівнює Іслам з поширенням ракового захворювання, був створений ізраїльським режисером, який живе в Каліфорнії.

«Що вони хотіли зробити, так це – розлютити мусульман. Подібна реакція може поширитися і на інші країни», – вважає колишній помічник заступника Державного секретаря США Стівен Геньярд.

Мусульмани кажуть, що фільм ображає пророка Мохаммеда, якого, за ісламськими законами, навіть зображувати не можна. Цей фільм рекламується флоридським проповідником Террі Джонсом, який два роки тому погрожував публічно спалити Коран.

Але офіційні США не мають жодного стосунку до виробництва чи розповсюдження цього фільму. Державний секретар США Гілларі Клінтон рішуче засудила насилля в обох країнах і ще раз підкреслила, що Сполучені США не схвалюють спроби навмисного приниження будь-яких релігійних вірувань інших. Дії нападників у Лівії засудив і Президент США Барак Обама.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG