Спеціальні потреби

В Америці радять африканцям очищати воду сріблом


Вчені радять бідним чистити воду сріблом
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Вчені радять бідним чистити воду сріблом

За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, вісімсот мільйонів мешканців планети не мають доступу до безпечної питної води, і майже два з половиною мільярда користуються водою, яка не відповідає санітарним вимогам.

У Вірджинському університеті, схоже, знайшли простий, а головне – надзвичайно дешевий спосіб очищувати воду. Випробовування нового методу планують розпочати вже незабаром у Південно-Африканській Республіці.
У цій лабораторії як на професійній кухні… Інгредієнти треба додавати поступово... Відтак усе треба добре вимішати… зважити… спресувати… і запекти. У результаті вийде «медідроп» – керамічний диск з вкрапленням срібла.

Якщо цей диск опустити у воду, іони срібла (атоми, які мають електричний заряд) виходять на поверхню і очищають воду. Тести, проведені тут, у Вірджинському університеті, вказують, що отримана вода є чистою і безпечною для споживання.

Для аспірантки Біти Адей цей проект частина її докторської дисертації. Вона каже:

«Мова йде не тільки про чудову технологію, яка ефективно видаляє чи вбиває бактерії та патогени. Мова про дешевий, простий у вжитку метод, що підходить людям в країнах на шляху розвитку, де обмежений доступ до ресурсів».

Студенти експериментують з виробництвом дисків різного розміру, щоби вони вміщалися у різноманітні контейнери з водою. Назва «медідроп» складається з двох слів. «Дроп» означає крапля. А слово «меді» означає вода мовою населення провінції Лімпопо у Південно-Африканській Республіці.

Торік спеціалісти Вірджинського університету допомогли відкрити на місці водоочисне підприємство, на якому працює 50 жінок.

Жінки змішують тирсу з глиною і роблять фільтри у формі квіткового горщика, який вони використовують для очищення води.

Фільтр очищає воду від бактерій і твердих частинок. Купляє ці фільтри місцеве населення.

Менеджер Сетіна Кашеон каже, що життя жінок дуже змінилося з появою у них постійної роботи:

«Коли вони отримують гроші за свою роботу, вони можуть купити дітям шкільну форму».

Однак «медідроп» – менший за розміром і дешевший у користуванні, аніж фільтр. У наступні кілька місяців студенти випробовуватимуть новий метод у Південно-Африканській Республіці.

Уявіть собі магічний камінчик, який ви опускаєте у контейнер з водою. Він очищає воду і робить її безпечною для пиття. А тепер уявіть собі, що цей магічний камінчик коштує всього кілька доларів і має назву «медідроп».
Джим Сміт
Експерти кажуть, що подальші тести визначать, чи «медідроп» є дійсно проривом у ділянці очищення води. Меґі Монтґомері з організації охорони здоров’я пояснює, чого вони очікують від тестів:

«Чи вони зручні у користуванні, чи їм сподобався смак води і що з ними робити, коли їх дія закінчується?»

У разі успіху жінки у цьому регіоні Африи, замість фільтрів, почнуть виробляти «медідроп». Як розповів керівник проекту Джим Сміт, ідея полягає в тому, щоби поширити його виробництво в інших країнах на шляху розвитку і відкрити людям доступ до чистої питної води:

«Уявіть собі магічний камінчик, який ви опускаєте у контейнер з водою. Він очищає воду і робить її безпечною для пиття. А тепер уявіть собі, що цей магічний камінчик коштує всього кілька доларів і має назву «медідроп».

Проектом уже зацікавилися в Американському хімічному товаристві і в Американському товаристві цивільних інженерів. За словами Джима, йому уже дзвонили з кількох корпорацій, які хочуть почати виробництво «медідропу». А це може означати лише одне – Джим та його студенти, можливо, дійсно таки винайшли магічний камінь.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG