Спеціальні потреби

Президент США розпочинає турне країнами Африки


У середу Барак Обама з родиною відправився в Сенегал – який є першою зупинкою його візиту до Африки, в рамках якого президент також відвідає Південно-Африканську Республіку і Танзанію. Головними темами африканського турне Обами стануть демократичний розвиток, торгівля, інвестиції, охорона здоров'я та права людини.

У ході короткого візиту до Гани в 2009 році президент Обама багато говорив про правопорядок, економічні можливості, проблеми у сфері охорони здоров'я і необхідність мирного вирішення конфліктів.

Президент тоді підкреслив, що Африка не може дозволити собі дотримуватися старого стилю державного управління, позначеного корупцією і порушенням громадянських свобод. Обама звернувся з таким закликом до африканської молоді: «Ось що ви повинні знати. Світ буде таким, яким зробите його ви. У вас є право залучити лідерів до відповідальності і побудувати інститути, які працюватимуть на благо народу».

У Білому домі визнають, що багато африканців були розчаровані тим, що президент з тих пір жодного разу не побував в Африці.

Як зазначає Джендаї Фрейзер, який займав посаду заступника державного секретаря у справах Африки в адміністрації Буша, а тепер співпрацює з Радою з закордонних справ, пересічні африканці і багато лідерів регіону вважають, що Обама їх розчарував: «Вони невдоволені тим, що президент не веде з ними більш активну співпрацю, а його адміністрація не приділяє більшої уваги Африці, особливо якщо порівнювати це з активною діяльністю Китаю».

За словами заступника радника з національної безпеки Бена Роудса, президент має намір виправити ситуацію: «Говоримти, що Сполучені Штати є лідером у всьому світі, за винятком цього континенту, було б просто нелогічно».

Президент Обама посилює програми допомоги та проекти в галузі охорони здоров'я. Так, на минулорічному саміті «Великої вісімки» він оголосив нову ініціативу у сфері продовольчої безпеки.

Він також намагається зміцнювати співпрацю з владою африканських країн у галузі безпеки. Як очікується, в ході свого турне президент буде говорити про погрози з боку регіональних екстремістських угруповань.

Директор програми у справах Африки в Раді з національної безпеки Ґрант Гарріс спростовує припущення про те, що Сполучені Штати «мілітаризують» свої відносини з Африканським континентом: «Забезпечення миру і безпеки - одне з ключових завдань політики США, але це лише частина комплексного підходу, який включає також зміцнення демократичних інститутів, стимулювання економічного зростання, розвиток торгівлі та інвестицій, а також пошук нових можливостей для розвитку».

Як зазначає заступник директора вашингтонського відділення правозахисної організації «Вахта прав людини» Сара Марґон, турне Обами проходить в період значних труднощів у галузі захисту прав людини та громадянських свобод: «Ми спостерігали важливі зміни в окремих країнах. Сенегал подає прекрасний приклад розвитку в правильному напрямку, тоді як, наприклад, Уганда рухається в протилежному напрямку, пригнічуючи свободу ЗМІ й посилюючи репресії щодо громадянського суспільства».

У ПАР президент Обама повинен виступити на зустрічі з молоддю з усього континенту в мерії Совето.

А в Університеті Кейптауна він виступить з промовою про політику США в Африці.

Основними темами візиту Обами до Танзанії стануть торгівля та інвестиції. Він також відвідає меморіал в Дар-ес-Саламі, присвячений пам'яті загиблих в ході теракту аль-Кайди в американському посольстві в 1998 році.

Кенія, де народився батько президента Обами, не потрапила в маршрут президентського турне. Президент і віце-президент країни повинні постати перед Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями, пов'язаними зі заворушеннями після виборів 2007 року.

За словами представників Білого дому, зараз «не найкращий час» для візиту Обами до Кенії, однак Сполучені Штати мають намір продовжувати спроби налагодити співпрацю з новим урядом країни.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG