Спеціальні потреби

Через офшори з Африки вивели сотні мільярдів - Кофі Аннан


Сотні "африканських" мільярдів осіли в офшорах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Сотні "африканських" мільярдів осіли в офшорах

«Податковий рай» дозволяє корпораціям переводити прибутки між юрисдикціями і, таким чином, сплачувати менші податки. Розслідування, яке очолив колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан дійшло висновку, що через таку практику Африка втрачає щороку 38 мільярдів доларів доходу.

Учасники мітингу, що зібралися під стінами британського казначейства кажуть, що уряд ігнорує величезного слона в кімнаті – факт існування «податкового раю». Вони вимагають від канцлера казначейства Джорджа Озборна винести це питання на обговорення саміту міністрів фінансів країн Великої вісімки, які зустрічатимуться цього тижня. Мелані Ворд, яка є речником кампанії «Вистачить всім, якщо», говорить:

«Думаю, багато людей як у Великобританії, так і у всьому світі, вже наситилися цим ухилянням від податків. Їм набридла система, в якій багаті і впливові люди грають за іншими правилами, ніж решта людей».

«Податковий рай» і юрисдикції з низькими податками, як, наприклад, Ірландія, приваблюють до себе тим, що дозволяють компаніям і багатим людям платити менші податки.

Професор Ронен Палан з Лондонського міського університету каже:

«Такі країни пропонують дуже низькі податки як корпораціям, так і окремим громадянам. Особливо вони спрямовані на громадян інших держав».

Протестуючі звинувачують великі корпорації в виведенні прибутків з країн, від яких залежать вони та їх благополуччя. Ронен Палан продовжує:

«Африка вивела близько одного трильйона доларів за останніх 30 років у той час, як прямі іноземні інвестиції та міжнародна допомога склали всього 300 мільярдів. Отож Африка, переважно країни на південь від Сахари, втрачають капітал і фактично фінансують розвиток інших країн».

Такі країни пропонують дуже низькі податки як корпораціям, так і окремим громадянам. Особливо вони спрямовані на громадян інших держав.
Ронен Палан
Так, благодійна організація «ActionAid» звинувачує пивоварний гігант «SABMiller» у використанні комплексної системи податкових офшорів, щоб вивести прибутки зі своїх компаній, розташованих в таких країнах на шляху розвитку, як Гана. «SABMiller» звинувачення вдкидають, стверджуючи, що у 2010 році заплатили майже чверть мільйона доларів в Фраиці та Індії.

Організація також говорить, що компанія «Associated British Foods» використовує мережу філіалів, щоб знизити податки у Замбії на мільйони доларів. В самій компанії відповіли, що наведені цифри є неправдивими. Дехто стверджує, що податкові офшори фактично полегшують інвестиції у світову економіку. Марк Літлвуд є генеральним директором Лондонського інституту економічних відносин. Він каже:

«Говорити про те, що деякі західні компанії, намагаючись зекономити на податках, використовують офшорні зони, а не вкладають ці кошти у внутрішню економіку… я гадаю, що це неоімперіалістичний, старий спосіб бачення світу. Нам, навпаки, потрібно більше таких інвестицій. Саме вони створюють робочі місця у найбідніших країнах світу».

Британський прем’єр-міністр Дейвид Камерон пообіцяв поставити питання офшорних зон на порядок денний саміту Великої вісімки, який проходитиме наступного місяця у Великобританії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG