Спеціальні потреби

Після Кіпру на черзі у ланцюгу Україна (світова преса)


Прага – Міжнародні експерти прогнозують посилення небезпеки системних ризиків в економіці та фінансах України у 2013 році. Оглядачі вказують на спад в українській економіці та невідкладність для влади у Києві міжнародної фінансової підтримки, чи ж від МВФ, чи ж від Росії. Аналітики не виключають, що після фінансового колапсу на Кіпрі, Україна опиниться серед найбільш ризикових країн Європи. Газети також прогнозують зіткнення у четвер в Миколаєві між активістами ВО «Свобода» і проросійською партією «Русский блок», що означає, на думку деяких спостерігачів, подальше загострення в Україні на штучному і провокаційному розподілі за принципом «свій – чужий». Тим часом компанія Microsoft каже, що телефони Windows продаються в Україні краще, аніж Appls iPhone і Googles Android.

Лондонська Financial Times зауважує, що окрім рекордних снігопадів і березневого холоду в Києві, Україна вже переживає економічний спад, на відміну від слабенького зростання у 2012 році . Це збільшує, на думку газети, невідкладність пошуку для України зовнішньоекономічної підтримки, якщо не з боку Росії, то від Міжнародного валютного фонду, делегація з якого прибула до Києва у середу. Спад не віщує нічого добро владі України, яка мусить з усіх сил намагатися покрити у 2013 році зовнішній борг на суму в майже 10 мільярдів американських доларів. У зв’язку із млявим просуванням газових переговорів із Росією та страхами поширення фінансової інфекції з Кіпру, Києву, як думає оглядач Роман Олеарчик, доведеться напружитися щоб погодити з МВФ 15 мільярдний кредит. А відомий аналітик з Лондона Тімоті Аш не виключає, що наступними слабими ланками в фінансовому ланцюгу Європи після Кіпру стануть Словенія, Мальта та можливо Україна. Аш вважає, що Україна має проблеми з кредитами своїх громадян, невпевненістю деяких українських олігархів у своєму майбутньому, що може бути посилено проблемами з готівкою, які виринуть з-за Кіпру. Аш також вважає, що саме макросередовище в Україні, нелади в політичному житті, посилення недовір’я, наростання системних ризиків, все це примусить українську владу добре подумати, як скоріше отримати будь-яку фінансову допомогу, чи від росіян, чи від МВФ. Спостерігачі тепер уважно стежать, чи вже готовий Київ нарешті погодитися з умовою МВФ на скасування занадто дорогих і нежиттєздатних субсидій для населення з метою компенсації ціни на добутий всередині країни газ.

Російська «Независимая газета» анонсує, у зв’язку з погрозами з боку ВО «Свобода» «москалям фаршу замість маршу», зіткнення у четвер в Миколаєві, з нагоди дня визволення міста від нацистів, між активістами партії «Русский блок» та представниками ВО «Свобода». Московське видання також акцентує увагу на загостренні політичного протистояння між «Свободою» і Партією регіонів у Верховній Раді, яке провокується обома сторонами. Деякі аналітики констатують, що загострення протистояння на національному ґрунті в Миколаєві, чи деінде, вигідне обом політичним силам з метою самореклами та відволікання людей від насущних проблем. Експерти також кажуть, що такі дії і провокаційні заяви різних політичних сил ведуть лише до розколу українців на основі надуманих і небезпечних принципів, які базуються на суспільному сприйнятті «свій – чужий».

Американська The New York Times публікує повідомлення представника Microsoft Франка Шоу про те, що телефони Windows продаються в низці регіонів світу, включно з Україною, краще аніж Appl’s iPhone і Google’s Android. Видання також наводить думки експертів, які кажуть, що інколи важко визначити долю продажу продукції тих чи інших відомих світових компаній саме в таких регіонах, як Україна, Південна Африка чи «група країн Центральної та Східної Європи». Та й ці ринки не можуть визначати вирішальний успіх продукції згаданий світових компанії, бо «вони занадто маленькі» в масштабах продажу продукції і тих же телефонів Windows.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG