Спеціальні потреби

У США чекають, коли Росія висловить співчуття щодо Гавела


У США чекають, коли Росія висловить співчуття щодо Гавела
У США чекають, коли Росія висловить співчуття щодо Гавела

Росії ще не пізно висловити Чехії співчуття з приводу смерті Вацлава Гавела. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив співголова Гельсінської комісії Конгресу США Кріс Сміт.

Сміт висловив сподівання, що уряд Росії висловить співчуття родині Гавела та народу Чеської Республіки.

«Навіть США висловлювали свої співчуття СРСР з приводу смерті його лідерів – навіть в умовах жорсткого протистояння з Москвою», - зазначив Сміт.

Конгресмен нагадав, що особисто розписувався у книзі співчуттів в радянському посольстві з приводу смерті Черненка та інших лідерів

«Я вірю в повагу до індивідуальної особистості, навіть якщо ви з нею, як кажуть, «на ножах», - скзав Кріс Сміт.

На думку співголови Гельсінської комісії Конгресу США, Вацлав Гавел був героєм монументальних пропорцій, моральним орієнтиром та авторитетом до якого дослухались.

«Прекрасний маніфест Гавела «Хартія 77» та формування групи політичних дисидентів не лише допомогли народу Чехословаччини здобути основні права та свободи, але і надихнули появу схожих організацій та рухів по всьому світі – від В’єтнаму, де Хартія Гавела стала натхненням для "Блоку 8406" до білоруської «Хартії 97», - сказав Кріс Сміт.

Конгресмен також нагадав, що напочатку 90-х, Гавел, який був одним із претендентів на Нобелівську премію миру виступав за її присудження Аун Сан Су Чжі в Бірмі, що значно допомогло їй та зберегло паростки правозахисного руху навіть в умовах хунти.

«Вацлав Гавел був абсолютно самовідданою особистістю, великою людиною. Його втрата є непоправною», - зазначив конгресмен.

Республіканець Кріс Сміт є конгресменом з 1980-го року, є головою підкомітету Конгресу з питань Африки, глобальної охорони здоров’я, прав людини, який входить до комітету Конгресу із закордонних справ. Сміт також є «спеціальним представником» Конгресу США з питань торгівлі людьми при Парламентській асамблеї ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG