Спеціальні потреби

Похорон Вацлава Гавела відбудеться у п’ятницю


Почесна варта вносить домовину з тілом колишнього президента Вацлава Гавела до Празького замку
Почесна варта вносить домовину з тілом колишнього президента Вацлава Гавела до Празького замку

У Чеській Республіці – всенаціональна жалоба. Прапори приспущені до половини флагштока. Тіло колишнього президента Вацлава Гавела перевезено до Празького замку, де залишатиметься до часу похорону у п’ятницю.

Тисячі людей стояли уздовж вулиць Старого міста Праги, коли тіло колишнього президента перевожено до замку. Багато людей оплесками зустрічали катафалк, чимало із них були у чорному одязі.

Лідери з усього світу прибудуть до Праги для вшанування пам’яті видатного дисидента, драматурга і президента. Серед лідерів, які, як гадають, прибудуть на похорон Гавела у п’ятницю, будуть державний секретар Гілларі Колінтон та її чоловік Білл Клінтон, канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Ізраїлю Шимон Перес і президент Франції Ніколя Саркозі.

Колишній лідер Чехії помер у неділю у сні з приводу проблем з органами дихання. Йому було 75 років.

Вацлав Гавел був президентом Чехословаччини в роках 1989-1992 і президентом Чеської Республіки від 1993 до 2003-го.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG