Спеціальні потреби

Гавел : "Так" Європі означає "Ні" тим, хто хоче повернути нікчемну політику та погану економіку"


В Празі на 76-му році життя помер колишній президент Чехії, письменник Вацлав Гавел. За офіційним повідомленням Чеського уряду, Гавел помер в результаті ускладнення, викликаного тривалою хворобою.

Письменник Вацлав Гавел став відомим у Чехословаччині у шістдесятих роках, коли комуністична влада почала забороняти деякі з його творів. У 70-их роках, Гавел відкрито заявив про свою дисидентську позицію і став співавтором «Хартії 77» - програмного документу антикомуністичної опозиції Чехословаччини.

У 89-му році Гавел очолив «Громадянський Форму» - організацію яка стояла за оксамитовою революцією в Чехословаччині. Того ж року Гавела було обрано президентом країни. Після розпаду Чехословаччини, у 1993-му році Гавел став президентом уже незалежної Чехії.

За часів урядування Вацлава Гавела, Чехія здійснила перехід від соціалізму до демократії та вільноринкової економіки і стала членом НАТО. Гавел залишив президентську посаду у 2003-му, буквально за кілька місяців до входження Чехії в Європейський Союз.

"Я хочу рекомендувати, щоб ви сказали ТАК на референдумі щодо членства в ЄС. Ваше «так» означатиме «ні» людям які хочуть повернути сюди нікчемну політику та погану економіку", - цими словами Гавел у 2003-му році закликав чехів стати частиною Європи.

Вацлав Гавел залишив президентський пост але продовжував активність на політичній арені своєї країни і світу. Він пропагував демократію і боровся з пережитками комуністичного минулого. Вацлав Гавел вважав, що уряди країн з розвиненою демократією зобов'язані дізнаватися та говорити правду про ситуацію у недемократичних країнах, піднімати ці питання на міжнародних зустрічах і не мають права закривати очі на порушуння демократичних норм у цих країнах.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG