Спеціальні потреби

Глава Пентагону веде переговори про дії Росії в Cхідній Україні


Міністр оборони США Ештон Картер
Міністр оборони США Ештон Картер

Керівництво Міністерства оборони США зустрічається з дипломатами з країн-союзників у Штутґарті, Німеччина, щоб обговорити заходи протидії російському військовому втручанню в Україні і заспокоїти союзників, стривожених агресивною поведінкою Москви. Зустріч проходить на тлі нової активізації зіткнень між українською армією і підтримуваними Росією сепаратистами. На зустрічі обговорюються також заходи стримування російського військового втручання.

Міністр оборони США Ештон Картер веде закриту зустріч з генералами, послами та іншими лідерами в штаб-квартирі Європейського командування США, щоб проаналізувати, наскільки ефективні діючі санкції ЄС і США, а також стратегія НАТО щодо стримування подальшого військового втручання Росії в Україні.

«Тут недавно стався сумний поворот в Росії, – цитує Reuters заяву Картера, зроблену ним на зустрічі з військами Африканського командування США, які також дислокуються в Штутґарті. – Ми, безумовно, сподівалися на щось інше, але, здається, Володимир Путін веде свою країну в іншому напрямку».

«Я не думаю, що для Росії це хороший шлях і, в якийсь момент, росіяни прокинуться, але зараз вони нічого такого особливо не демонструють, – додав він. – Ситуація тут в Європі не така сприятлива, як це могло здаватися в минулому».

Картер сказав, що приїхав в Штутґарт саме для того, щоб «ще раз подивитися на те, що ми тут робимо».

«Ця зустріч покликана дати міністру необхідну інформацію напередодні його першого саміту НАТО, який пройде в кінці червня», – пояснив офіційний представник Пентагону Брент Колберн. «Однією з центральних тем обговорення стануть дії Росії протягом останніх півтора року, в тому числі її діяльність в Україні», – уточнив він.

У четвер на проведеному в Пентагоні брифінгу офіційний представник військового відомства Стів Воррен пояснив, що переговори в Штутґарті – це «можливість з перших рук дізнатися про те, як впливають дії Росії на наших європейських партнерів».

Того ж дня офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що президент Обама обговорить можливість продовження санкцій проти Росії в ході зустрічі з іншими світовими лідерами на саміті «Великої сімки» у Німеччині.

Ернест визнав, що економічний тиск не зміг змусити російського президента Володимира Путіна змінити свої «стратегічні розрахунки в Україні».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG