Спеціальні потреби

Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України


Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України. Відео

У середу американські законодавці чимало уваги приділили обговоренню можливих шляхів врегулювання конфлікту з Росією. Деякі сенатори запропонували до голосування власні поправки до законів, що передбачають допомогу Україні.

Сенатор від штату Огайо Роб Портман закликає американських законодавців посилити економічну, військову та політичну підтримку України. Під час своєї промови у Cенаті, Портман висловив упевненість, що без негайної американської допомоги Україну буде важко повернути до миру, стабільності та економічного процвітання:

«Ситуація в Україні в будь-який момент може стати некерованою. І насправді, новини зі Східної України цими днями є особливо тривожними. Так виглядає, що останні атаки росіян та сепаратистів у бік українських позицій можуть бути останнім ударом по тому, що називалось перемир’ям. Росія збільшує свою агресію на європейському континенті».

Сенатор закликає колег на законодавчому рівні протидіяти російському вторгненню. Він вносить законодавчу поправку про посилення американської військової бригади Страйкер, що нині базується у Латвії. Документ передбачає виділення 371 мільйона доларів на дослідження, розробки та закупівлі броньованих машин «Страйкер» з оновленою системою озброєння, що служитимуть виключно для американських військових у Європі. Він сказав:

«Американські підрозділи у Європі зараз роблять все можливе, щоб запевнити наших партнерів і продемонструвати американську підтримку, але вони роблять все можливе з тим, що мають в наявності. А мають вони недостатньо. Їхні системи озброєння не відповідають вимогам їхньої місії, в разі, якщо їх призвуть. Їм треба потужніша зброя. До прикладу, їм треба замінити 50-каліберні автомати на 13-міліметрові гармати».

Сенатор Портман висловив стурбованість, що Сполучені Штати напередодні відкликали дві важко озброєнq бригади з Європи. Солдати, що служать в країнах Балтії, також незабаром мають лишити європейський континент. На думку сенатора Портмана, американські війська повинні лишитись неподалік українських кордонів на постійній основі:

«Наші військові бригади у Балтії перебувають на ротації і скоро повернуться додому у США. А що насправді потрібно – це їхня постійна присутність там, саме це послужить сильним сигналом підтримки для наших партнерів у Європі», – підкреслив він.

Його колега сенатор з Техасу Джон Корнин пропонує протидіяти російській агресії за допомогою енергетичного тиску.

«Ми можемо використовувати наші величезні енергетичні ресурси не лише для забезпечення внутрішніх потреб, а й для забезпечення наших союзників та партнерів, щоб зменшити їхню залежність від таких поганих акторів як Росія. Ви знаєте, найефективнішими міжнародними санкціями є непрямі обмеження цін на нафту та газ. Бо за розрахунками пана Путіна, ціни на нафту лишатимуться високими. А якщо їх знизити, він не матиме фінансування для завдавання тої шкоди, про яку йде мова».

Одна з поправок Джона Корнина зобов’язує розвідувальні служби США скласти оцінку енергетичних поставок у країни, що є сусідами Російської Федерації і надати їх президенту США для допомоги американським партнерам та союзникам:

«Якщо наші союзники по НАТО чи партнери, як Україна або Японія, попросять додаткової енергетичноії допомоги із США, президент зобов’язаний буде затвердити це в певні терміни, якщо він вважатиме це в інтересах Сполучених Штатів».

Голосування щодо поправок до законодавчих актів Портмана та Корнина щодо України мають поставити на голосування у четвер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG