Спеціальні потреби

Сенатор Портман закликав надати Україні широкомасштабну військову допомогу


Сенатор Роб Портман
Сенатор Роб Портман

Республіканський сенатор Роб Портман закликав американський уряд вжити широкомасштабні зусилля з метою допомогти Україні зміцнити її оборонний потенціал, і звинуватив адміністрацію президента Барака Обами в «бездіяльності» перед обличчям російської агресії в Східній Україні.

«США і НАТО повинні робити більше для зміцнення українського військового потенціалу», – написав Портер в статті, розміщеній на порталі Cleveland.com.

«У короткостроковій перспективі Україні потрібно протитанкову зброю, засоби захищеного зв’язку, прилади нічного бачення і термографії, безпілотники і системи ППО, – пише далі сенатор. – Настільки ж важливий ефективний моніторинг, щоб переконатися, що американська допомога доходить до військових на передовій. Ми також повинні надати підтримку в таких важливих галузях, як інституційне будівництво в області оборони, навчання і реформування українського військово-промислового комплексу. У довгостроковій перспективі це підвищить ефективність української армії».

На думку сенатора, адміністрація Обами вважає, що поставка України запитаної допомоги призведе до посилення нестабільності.

«Думаю, подальша бездіяльність призведе лише до розширення нинішнього конфлікту, – сказав Портман. – Кожне тимчасове припинення вогню просто легітимізувало дії Путіна, фактично визнаючи російські успіхи на місцях. Російська агресія в Україні не піде і не вирішиться сама по собі, просто тому, що ми цього хочемо. Пора президенту почати самому впливати на ситуацію, а поки, навпаки, вона впливає на нього».

На думку Портмана, зусилля США повинні бути частиною «ширшої стратегії» з підтримки регіональних союзників і стримування російської агресії.

«Ми повинні продемонструвати прихильність Америки безпеці наших друзів через зміцнення присутності НАТО у Східній Європі та енергійнішу участь у навчанні та співробітництві в галузі безпеки», – написав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG