Спеціальні потреби

Доки триває окупація України, ЄС із Кремлем нема про що говорити – євродепутат


Брюссель – Про що свідчить різке зростання напруження на Донбасі і яка користь і шкода Україні від мінських угод? На ці та багато інших запитань, якими цікавляться у ЄС, нині давали відповіді українські політики, військові експерти й науковці. Йдучи на зустріч в одному з аналітичних центрів Брюсселя, українці, з одного боку, плекали надію, що ЄС займе рішучішу позицію щодо української кризи, а з іншого, хотіли допомогти представникам співдружності не потрапляти до пасток «кремлівської дипломатії».

Наміри Путіна зводяться до двох речей – грошей та влади, а те, що сталося в середу в Мар’їнці, свідчить: мінські угоди не працюють, та ще й дуже шкідливі для України. Так у Фонді Фрідріха Науманна розтлумачує ситуацію брюссельським аналітикам та експертам Анатолій Гриценко, екс-міністр оборони.

На його думку, домовленості, укладені у Мінську, слід анулювати й ухвалити мирну угоду в іншому – не «нормандському» – форматі.

Путін не зупиняється, він стягнув війська і буде далі час від часу їх застосовувати. А отримає «по зубах» – буде поважати й зупиниться
Анатолій Гриценко

«Путін не зупиняється, він стягнув війська і буде далі час від часу їх застосовувати. А отримає «по зубах» – буде поважати й зупиниться», –вважає Гриценко.

Анатолій Гриценко

«Мінські угоди не працюють: за понад 9 місяців, коли їх почали підписувати, не сталося ні припинення вогню, ні обміну полоненими, – каже Гриценко. – Тим більше, ті домовленості, підписані в лютому, відверто кажучи, нищать Україну. Замість однієї держави буде три: російський Крим, окупована проросійська частина, де буде керувати Путін, і терористи, яких ніхто не притягне до відповідальності. І третя – залишки України, яка за мінськими угодами ще й буде зобов’язана платити терористам безкінечно».

До того ж, переконаний він, мінські угоди «вбивають нашу можливість вступу до НАТО та ЄС. Хоча доброю новиною є те, що Росія їх теж не виконує, що дає підстави розірвати їх і укласти нові домовленості, що збережуть цілісність України».

Докази російських дій в Україні мають посилити санкції – євродепутат

Відновлення важких боїв поблизу Донецька для євродепутата від Нідерландів Ганса Ван Балена є підтвердженням правильності його категоричної підтримки санкцій, накладених ЄС на Росію.

Очевидним є те, що росіяни діють в Україні, а отже, маючи чимраз більше доказів, я передбачаю подальші санкції
Ганс Ван Бален

«Я проти зняття чи пом’якшення санкцій щодо Росії, бо для цього немає підстав, – пояснює Ван Бален. – Навіть навпаки: очевидним є те, що росіяни діють в Україні, а отже, маючи чимраз більше доказів, я передбачаю подальші санкції. Можливо, недопущення Росії до платіжної системи Swift. Росія мусить піти з України, включно із Кримом, і лише тоді ми зможемо говорити».

Євродепутат каже, що, доки росіяни перебувають в Україні, не може бути жодних консультацій із Москвою.

Олексій Гарань

Свої думки щодо безпекових викликів в Україні та Євросоюзі, нав’язаних російською агресією, у Брюсселі також висловили радник президента Ігор Смешко, співдиректор програм з міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник і політолог, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Було б добре, якби європейці не потрапляли в пастки, які їм виставляє «дипломатія» Кремля
Олексій Гарань

«З одного боку, нам хотілося б більш рішучої позиції ЄС, щоб тут велися розмови не про зменшення, а про посилення санкцій щодо Росії за її дії, – каже Гарань. – З іншого боку, було б добре, якби європейці не потрапляли в пастки, які їм виставляє «дипломатія» Кремля, яка під прикриттям розмов про мир насправді прагне легітимізації бойовиків і того, щоб ми їх ще й фінансували».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG