Спеціальні потреби

Палата представників ухвалила законодавство про заборону збору телефонних даних


У середу Палата представників Конгресу США переважною більшістю схвалила законопроект, який передбачає припинення масштабного збору телефонних метаданих звичайних американців Агентством національної безпеки (АБН).

Законопроект під назвою «Акт про свободу в США» (USA Freedom Act), отримав рідкісну підтримку представників обох партій в зазвичай розділеному Конгресі, зібравши 338 голосів «за», 88 «проти».

Але його проходження в Сенаті може наштовхнутися на опір.

Викриття у 2013 році колишнім співпрацівником АНБ Едвардом Сноуденом масштабних програм стеження за звичайними американцями викликало обурення в багатьох країнах світу.

Рік тому законодавці приступили до роботи над законопроектом, який давав би розвідслужбам необхідні їм знаряддя для забезпечення безпеки американців без порушення громадянських свобод.

Законопроект передали в Сенат, де проти нього рішуче вистпає лідер Республіканської більшості Мітч Макконнелл. Раніше Макконнелл і кілька інших сенаторів-республіканців заявили, що воліли б продовжити до 2020 року програму збору масиву даних, яка функціонує на підставі "Патріотичного акта" США, прийнятого після терактів 11 вересня 2001 року.

Одначе чимало як республіканців, так і сенаторів-демократів вимагають припинення цієї програми АНБ, що може змусити Макконнелла винести законодавство на голосування в Сенаті.

Білий дім заявив, що президент Барак Обама підтримує «Акт про свободу в США» і має намір його підписати.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Вибори 2024: настрої виборців в штаті Огайо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
XS
SM
MD
LG