Спеціальні потреби

Обама оголосив план щодо реформування Агентства національної безпеки США


Барак Обама
Барак Обама
У п'ятницю президент Барак Обама виступив з промовою в Міністерстві юстиції, в ході якої він з’ясував зміни, які будуть запроваджені у роботі Агентства національної безпеки США (АНБ), зокрема щодо методів збору та зберігання особистих даних.

Сполучені Штати будуть менше стежити за телефонними розмовами та електронною перепискою американців та іноземних громадян. Обама накреслив двоетапну реформу.

Вже від сьогодні розвідники зможуть збирати дані про телефонні розмови лише двох людей, у ланцюгу осіб, які, якимось чином, пересікалися із тими, кого підозрюють у тероризмі. Раніше дозволялося слідкувати за трьома.

Наступним кроком стане новий підхід до збору та зберігання метаданих, інформації про місце, час та тривалість телефонних розмов. Відповідні рекомендації вже готуються для розгляду.

Реформа, на погляд Обами, повинна запевнити американців, що їх права на приватність захищені але, одночасно, уряд матиме відповідні засоби для боротьби з тероризмом.

Барак Обама пообіцяв, що США шпигуватимуть за іноземцями виключно у випадку загрози національній безпеці.

За словами американського президента, буде посилено співпрацю та обмін інформацією зі спецслужбами інших країн, а також запроваджено посаду адвоката з питань захисту недоторканності приватного життя, який захищатиме клієнтів перед таємним судом, що контролює роботу зовнішньої розвідки.

Барак Обама сказав, що делегування зобов'язань щодо зберігання записів телефонних розмов від відомства АНБ телекомунікаційним компаніям або третій стороні з тим, щоб це здійснювалося з додержанням більш суворих правил, поки що не буде. Рішення у цьому питанні президент США залишає на розгляд Конгресу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG