Спеціальні потреби

Керрі пообіцяв знайти «правильний баланс» в питаннях стеження


Джон Керрі і Радослав Сікорський у Варшаві
Джон Керрі і Радослав Сікорський у Варшаві
У вівторок державний секретар США Джон Керрі пообіцяв, що Сполучені Штати намагатимуться знайти «правильний баланс» між стеженням, необхідним для забезпечення безпеки, і правом громадян на приватне життя.

Однак він утримався від обіцянок припинити програми стеження повністю.

У розмові з журналістами у Варшаві, Керрі закликав європейців не руйнувати багаторічних зв'язків, що встановилися між Європою і США, через скандал, викликаний повідомленнями про прослуховування телефонних розмов і перехоплення електронної пошти Агентством національної безпеки США.

«Ми повинні зрозуміти, що ця проблема стосується всіх нас, - сказав Керрі. - Ми всі вдаємося до заходів для захисту наших громадян. І ми повинні знайти правильний баланс між захистом наших громадян і забезпеченням права на приватне життя. Це той баланс, який ми намагаємося знайти».

Держсекретар США прибув до Польщі для переговорів з цілої низки питань - від міжнародної безпеки до ситуації на Близькому Сході та економічного співробітництва.

Це перший візит високопоставленого американського посадовця до Європи після публікацій про те, що АНБ США нібито прослуховувало телефони багатьох світових лідерів, в тому числі канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда, а також збирало дані про мільйони телефонних дзвінків в Європі.

Очікується, що тема шпигунства буде порушена у вівторок в ході переговорів Керрі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском, міністром закордонних справ Радославом Сікорським і міністром оборони Томашем Семоняком.

Очікується, що Керрі також обговорить плани польського Міністерства оборони витратити близько 30 мільярдів доларів на модернізацію обладнання протягом наступних дев'яти років, питання створення ракетного щита в Європі, виведення військ з Афганістану, де служать польські солдати, а також шляхи зміцнення двостороннього економічного співробітництва.

Коротка зупинка в Європі стала продовженням турне Керрі країнами Близького Сходу. Після прибуття зі столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяда, Керрі поклав вінок до могили першого посткомуністичного прем'єр-міністра Польщі Тадеуша Мазовецького, який помер минулого тижня у віці 86 років. Його похорон відбувся в неділю.

З Польщі Керрі відбуде до Ізраїлю та Західного берега, де зустрінеться з ізраїльськими та палестинськими посадовцями. Згідно з планом, держсекретар США також відвідає Йорданію, Об’єднані Арабські Емірати, Алжир та Марокко.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG