Спеціальні потреби

Уряд США: четвертий день без бюджету


Барак Обама
Барак Обама

Обама повністю скасував азійське турне через бюджетну кризу в США.

Президент Обама скасував поїздки на саміти до Індонезії та Брунею, вирішивши, що складна політична ситуація, що виникла у зв'язку із частковим закриттям федерального уряду, вимагає, щоб він залишався у Вашингтоні.

Про це зазначається у заяві Білого дому.

"Президент ухвалив це рішення, розуміючи, що йому складно вирушати у закордронну поїздку в умовах закриття державних установ і у зв'язку з його намірами добиватися, щоб республіканці негайно провели голосування щодо поновлення роботи уряду", - повідомив Білий дім.

Передбачалося, що президент США візьме участь у форумі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) на Балі і в саміті з питань безпеки в Азії в Брунеї.

Рішення Обами також означає, що зустріч на Балі президента США з російським лідером Володимиром Путіним, на яку розраховував Кремль, також не відбудеться.

В Індонезії і Брунеї відбудуться саміти, що мають велике значення для американських інтересів. За відсутності президента американські делегації очолить державний секретар Джон Керрі.

Раніше президент США скасував візити до Малайзії і на Філіппіни у зв'язку із суперечками з республіканцями у Конгресі щодо бюджету. Рішення скасувати частину турне, що залишилася, було зроблене на третій день закриття уряду і стало ознакою того, що криза у зв'язку з ухваленням бюджету і фінансування уряду може затягнутися на кілька днів.

Закриття уряду призвело до того, що 1-го жовтня сотні тисяч федеральних службовців були відправлені у неоплачувану відпустку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG