Спеціальні потреби

Обама закликає республіканців не допустити дефолту


Обама закликає не допустити дефолту
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Обама закликає не допустити дефолту

У середу президент Обама у Білому Домі зустрівся з групою республіканських законодавців – державні мужі шукали компроміс для відновлення роботи уряду. Годинна розмова результатів не дала. Обама не збирається відмовлятись від головного подразника для республіканців - реформи системи охорони здоров’я США.

Натомість лідер республіканців у Палаті представників переконує – це демократи не хочуть домовлятись.

"Знаєте, у такі часи, американці очікують, що їх лідери зберуться разом та домовляться. Президент же сьогодні знову дав зрозуміти, що домовлятись не буде", - заявив Джон Бейнер журналістам.

Лідер демократичної більшості у Сенаті Гарі Рід натомість шкодує, що республіканці не хочуть говорити про новий бюджет, а лише пропонують тимчасове відновлення роботи уряду.

Обама розкритикував республіканців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00
"У країни незабаром не стане грошей, щоб платити по боргових зобов’язаннях, а Бейнер пропонує говорити про тимчасові заходи. Я думав, що їх турбує довготермінова фіскальна ситуація у країні. Нас вона турбує. Давайте про це говорити", - говорить Рід.

Перед зустріччю Обама розповів каналу CNBC, що він зробив все можливе, щоб домовитись із республіканцями.

"Давайте приймемо бюджет, який дасть людям впевненість на довший час, який дозволить нам розібратись із нашими фіскальними проблемами помірковано та грамотно. Це стосується і реформи охорони здоров’я", - заявив Обама.

Президент Обама заявив, що роботу уряду можна відновити в будь-який момент. Для цього спікер Джон Бейнер мусить винести на голосування Палати представників сенатську версію бюджетного законопроекту, за якою уряд фінансується на існуючому рівні. А досягнення політичного компромісу допоможе подолати і наступний важливий рубіж – підняти межу на зовнішні запозичення, що треба зробити ще до 17 жовтня. Якщо цього зроблено не буде, країні загрожує дефолт по борговим зобов’язанням.

Медична страховка у США стала доступнішою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
"Я готовий до цивілізованого, зваженого діалогу по цілому ряду питань, але лише, якщо і коли республіканці проголосують за те, щоб Конгрес розплатився по нашим рахункам, і країна – відповідно – не вимушена була оголосити дефолт", - зазначив президент.

Обама додав, що деякі республіканці готові допустити перший в історії США дефолт, незважаючи на наслідки. Причина – прагнення за будь-яку ціну скасувати реформу системи охорони здоров’я, яку вже підтримав Конгрес, а Верховний суд визнав конституційною.

"Чи я роздратований? Так, дуже! Бо в усьому цьому не було жодної потреби", - каже Обама.

Обама заявив, що тривале закриття уряду та нездатність підняти межу на зовнішні запозичення матимуть катастрофічні наслідки для економіки США.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG