Спеціальні потреби

Десяткам тисяч американських бюджетників загрожує звільнення


Президент Барак Обама та республіканці в Конгресі опинилися в ситуації гострого політичного протистояння щодо вступу в дію значних бюджетних скорочень.

З першого березня автоматично мають вступити в силу скорочення на суму в 85 мільярдів доларів - у разі, якщо законодавці не зможуть знайти шляхи зменшити дефіцит бюджету.

Скорочення у рівних частинах зачіпатимуть як військовий, так і цивільний бюджети.

Президент Обама попередив про небезпеку бюджетних скорочень під час свого щорічного звернення у Конгресі:

«Ці різкі, глибокі, невиправдані скорочення послаблять військову готовність».

Нещодавно у Білому домі Обама з’явився перед службами швидкого реагування із закликом до діалогу:

«Ці скорочення не є продуманими, не є справедливими, вони зашкодять нашій економці та додадуть нових безробітних до вже сотень тисяч американців, які не мають роботи. Це реальна ситуація. Люди втратять свої робочі місця».

Але республіканці стоять на своєму. Спікер Палати представників Джон Бейнер каже:

«Цей секвестр залишатиметься в силі, допоки скорочення та реформи поставлять нас на шлях до збалансованого бюджету протягом наступних десяти років, крапка!».

Прихильники Партії чаювання також хочуть, аби скорочення відбулися, зазначив сенатор-республіканець Ренд Пол:

«Обидві партії винні у надмірних витратах, захисті своїх особистих інтересів, тайних домовленостях, коли кожний присутній виграє, а кожний платник податків програє».
Консервативні республіканці, каже політолог Норм Орнстін, - в рішучому настрої:

«Вони кажуть: розпочинайте, давайте пройдемо через цей секвестр. Вони бачать це як спосіб отримати великі бюджетні скорочення, яких не можливо досягти будь-яким іншим шляхом. Нам не важливо, що це болісне. Давайте це зробимо».
Цей секвестр залишатиметься в силі, допоки скорочення та реформи поставлять нас на шлях до збалансованого бюджету протягом наступних десяти років, крапка!
Джон Бейнер, спікер Палати представників

Але, каже він, республіканці ризикують:

«Президент знаходиться у більш виграшній позиції з багатьох причин. Його рейтинг популярності вищий. Рейтинг популярності Конгресу нижчий, і особливо низький рейтинг в республіканців в Конгресі. До того ж американці не хочуть, щоб секвестр вступив в дію».

Скорочення відіб’ються на міжнародній гуманітарній та військовій допомозі, а також можуть викликати ускладнення у відносинах з союзниками, каже Джим Аркедіс з Інституту прогресивної політики:

«Я думаю, що багато хто у світі з цього приводу занепокоєний. І однозначно в деяких країнах, які очікують отримати американську допомогу, гуманітарну чи військову, допомогу на формування демократії, люди переживають та знервовані».

Президент Обама заявив, що він сподівається, що Конгрес буде діяти, аби уникнути скорочень до першого березня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG