Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон закликала до сербсько-косовських переговорів


Державний секретар США Гілларі Клінтон у Приштині

Державний секретар Гілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати сприятимуть улагодженню суперечки між Сербією та Косовом щодо питання незалежності колишнього сербського краю.

Перебуваючи у середу в столичній Приштині пані Клінтон сказала, що діалог між обома країнами слід розпочати і завершити в якнайближчому, що тільки можливо, майбутньому. Це перший візит держсекретаря до Косова з часу проголошення ним незалежності від Сербії у 2008 році.

Клінтон зустрілася з прем’єр-міністром Гашімом Тачі та іншими косовськими високопосадовцями. Крім того, вона відвідала етнічний сербський анклав, щоб засвідчити підтримку США справи прав меншин у Косові.

У своєму виступі у вівторок в Сербії держсекретар Клінтон торкнулася питання статусу Косова, з приводу чого президент Сербії Борис Тадич повторив, що його уряд ніколи не визнає незалежності колишнього автономного краю. Попри те, сербські лідери стверджують про готовність уряду до відкритих переговорів з посадовими особами Приштини з метою налагодження стосунків про що говорилося у заклику до діалогу Генеральної Асамблеї ООН у вересні.

Під час зустрічі журналістів з Борисом Тадичем, Клінтон наголосила, що Сполучені Штати готові забезпечити умови для “далекоглядного діалогу” між Белградом та Приштиною:

“Цей діалог має бути і буде перевагою для жителів Косова та Сербії, через вирішення практичних, щоденних проблем та встановлення довготривалих стосунків між вами. Це також матиме позитивний вплив на стосунки між Сербією, вашими сусідами, Європою та Сполученими Штатами».

Клінтон віддала належне урядові Тадича за дотримання ним прав людини та обіцянку, повторену сербським президентом під час звернення до мас-медіа, привести до судової відповідальності кримінальних злочинців війни на Балканах, зокрема колишнього боснійського генерала Ратка Младича.

Зупинка в Косові стала останньою у поїздці Клінтон балканськими країнами, в ході якої вона відвідала також Сербію та Боснію й Герцоговину. Опісля, вона полетить в Брюсель на зустріч міністрів країн НАТО.Відео - найголовніше

Врятовані з України коти знайшли дім у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:31 0:00
XS
SM
MD
LG